Буська міська рада утворила Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Сьогодні депутати міської ради своїм рішенням утворили Центр професійного розвитку педагогічних працівників, робота якого буде направлена на професійний розвиток педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсного центру.

Центр професійного розвитку педагогів консультуватиме вчителів, надаватиме психологічну підтримку та поширюватиме інформацію про можливості підвищення кваліфікації. 

Центр будуть узагальнювати та поширювати інформацію про можливості професійного розвитку освітян: програми підвищення кваліфікації, вебресурси та інші інструменти, які зможуть стати у нагоді для їхнього професійного зростання. Він також координуватиме діяльність професійних спільнот педагогів і надаватиме психологічну підтримку педпрацівникам.

Центр проводитиме консультації, зокрема, з наступних напрямів: планування та визначення траєкторії професійного розвитку; проведення супервізії; розроблення документів закладу освіти; впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів у навчанні; застосування нових освітніх технологій; організація освітнього процесу за різними формами, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.

Нагадаємо, утворювати Центр професійного розвитку педагогічних працівників може орган місцевого самоврядування, врахувавши потреби територіальної громади. Декілька засновників можуть спільно утворити Центр та укласти засновницький договір або договір про спільну діяльність. Сільські, селищні, міські ради можуть утворювати центри та організовувати їхню діяльність відповідно до Закону “Про співробітництво територіальних громад”.

Керівництво Центром здійснюватиме його директор, якого призначатиме на посаду засновник за результатами конкурсу. Директором Центру може стати особа, яка має громадянство України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше п’яти років.

Поділитись у соцмережах: