Буська райрада підтримала звернення щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроекту про мову

Депутатами Буської районної ради під час чергової сесії 6 серпня 2020 року було підтримано звернення Львівської обласної ради щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроєкту № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Зокрема у парламенті пропонували внести зміни до чинних законів про мову і про освіту, що передбачають:
– скасування з 1 вересня 2020 року переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання;
– дозвіл викладати декілька навчальних предметів російською мовою в українських школах.

Українофоби в парламенті намагаються зробити це, не зважаючи на те, що Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, за результатами розгляду в першому читанні, рекомендував відхилити законопроект № 2362, а Міністерство освіти і науки України не підтримало цього законопроекту.

Це лише підтверджує той факт, що антиукраїнські сили, які досі представлені в українському парламенті, на сьомому році московсько-української війни продовжують свою підривну діяльність на користь кривавого Кремля і зупинятися не збираються.

У зверненні закликають Президента України Володимира Зеленського не допустити прийняття цього ганебного законопроекту. Голову Верховної Ради України Д. Разумкова зняти русифікаторський законопроект № 2362 із розгляду та припинити дискусії, які підважують державний статус української мови, раз і назавжди. А кожну депутатську фракцію та групу у Верховній Раді України, усіх народних обранців у парламенті у разі винесення законопроекту № 2362 на пленарне засідання виступити на захист української мови і української освіти і проголосувати проти.

Поділитись у соцмережах: