Бущина розпочала святкування Дня прапора та Дня Незалежності України

Святкування Дня українського прапора розпочалось із майдану Незалежності м.Буськ, де зібралися бущани, аби взяти участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України.

  Свято розпочалося виконанням Державного Гімну України у виконанні Народного хорового колективу працівників культури (кер.Марія Іванів).

  Урочисту церемонію підняття Державного Прапора України виконали міський голова Ростислав Сліпець та пластуни.

  Звертаючись до присутніх учасників заходу очільник громади Ростислав Сліпець наголосив, що саме під синьо-жовтим прапором український народ утвердив свою віковічну мрію про державність, соборність і самостійність, а відзначення Дня Державного Прапора – це свято усіх українців та данина поваги символу держави, що пройшов довгий, героїчний, часом трагічний шлях до здобуття нашої незалежності.

  Також слово мав голова осередку НРУ у Буському районі 90-х років ХХ ст. Олександр Саримсаков, який пригадав події 30-річної давності, які відбувалися на зорі проголошення незалежності, як вперше піднімали синьо-жовтий прапор у місті, поіменно згадав кожного, хто був в авангарді демократичних перетворень у Бущині.

  Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували усіх полеглих захисників Української держави та всіх тих українців-патріотів, яких з нами немає напередодні ювілейної 30-ї річниці незалежності.

  Над майданом лунали патріотичні пісні у виконанні хору “Ой, у лузі червона калина…”, “Не пора, не пора, не пора…”.

  Завершився захід спільним виконанням церковного гімну України “Боже єдиний, великий…” та загальною світлиною на згадку.

  Ведучою урочистості була Оксана Піджарко.

   Святкування триватиме і завтра. У Буську планують провести фестиваль короваїв, а у селищі Красне урочисте святкову патріотичну ходу із святковим концертом за участю місцевих талантів громади.

Поділитись у соцмережах: