Бущина святкує День Конституції України

Буська міська та Красненська селищна територіальні громади провели святкові урочистості з нагоди 25-річниці Дня Конституції України.

   У Буському народному домі відбулася урочиста академія і святковий концерт за участю керівництва міської ради на чолі з Ростиславом Сліпцем, голови Золочівської районної ради Ореста Кавецького, Народного депутата України Михайла Бондара, представників громадськості.

  Звертаючись до учасників академії, Ростислав Сліпець акцентував увагу присутніх на значимості прийняття у 1996 році Верховної Радою України Основного Закону для становлення та розвитку нашої країни.

 «З кожним роком усі ми все глибше усвідомлюємо значення Основного Закону для розбудови держави, для правового оформлення її незалежності, демократизації суспільства, закріплення та розширення прав людини і громадянина.

  Конституція 1996 року увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України.

 Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

  Саме цей акт заклав підвалини майбутніх економічних, соціальних та духовних перетворень у суспільстві», – зазначив під час свого виступу Буський міський голова.

 Перед початком виступу Ростислава Сліпця учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять депутата міської ради, голови Буської РДА 2015-2019 рр. Петра Мороза.

  Також привітали бущан з 25-ю річницею Конституції України Народний депутат Михайло Бондар та голова Золочівської районної ради Орест Кавецький. Право покласти квіти до пам’ятника Незалежності від учасників урочистостей надали молодому поколінню.

  Надалі відбувся святковий концерт за участю кращих вокальних, інструментальних і танцювальних колективів, окремих виконавців,хору працівників закладів культури Буської міської територіальної громади.

  Ведучими заходу були Євген Ярема та Любов Огороднік.

  Перед початком урочистостей у фойє міського будинку культури усі охочі мали нагоду ознайомитися з виставкою робіт вихованців та педагогів Буського будинку дитячої та юнацької творчості.

  У селищі Красне проведення урочистостей розпочалося святково. Аби вшанувати цю ювілейну дату, представники органів місцевого самоврядування та громадськість взяли участь в урочистих заходах, організованих працівниками Народного дому смт.Красне та спеціалістами відділі освіти, культури, розвитку туризму, молоді та спорту.

  Участь у святковому концерті взяли Красненський селищний голова Роман Фурда, заступник голови Андрій Лащук, секретар виконавчого комітету Богдан Глова, начальники відділів та спеціалісти апарату селищної ради.

  З вітальним словом до присутніх на урочистому зібранні звернувся Красненський селищний голова Роман Фурда. Він наголосив, що Конституція України 1996 року стала продуктом європейської конституційної культури. Вона ввібрала в себе також і кращі традиції багатовікової української історії, до найяскравіших сторінок якої належить Конституція Пилипа Орлика 1710 року, яку небезпідставно вважають першою Європейською Конституцією в сучасному її розумінні.

  «Для нас Конституція найдорожча тим, що вона є гарантом незалежності. Наш Основний Закон на весь світ проголошує, що Україна є суверена, незалежна, демократична і правова держава. В ньому знайшли своє визнання, свою найвищу правду і справедливість недаремно пролита кров десятків поколінь українців – борців за волю нашої Вітчизни – козаків, гайдамаків, січових стрільців, членів ОУН-УПА, в’язнів тюрем і гулагів», – зазначив він.

  «І хоча розвиток української державності та реалії сьогодення продемонстрували необхідність подальшого вдосконалення Основного Закону, знати та дотримуватись його положень – це норма цивілізованого життя та ознака громадянської відповідальності кожного, – продовжив Роман Ярославович. – Переконаний, що усі задекларовані Конституцією права та свободи поступово стануть нормою життя громадян, а Україна з гордістю буде називатися потужною, заможною, конституційно розвинутою та правовою європейською державою. Вітаю вас зі святом, зичу натхнення, плідної співпраці задля розбудови нашої держави. Слава Україні!».

   А далі відбувся відбувся святковий концерт, який за традицією розпочався з Гімну України!

  Навіть попри несприятливі погодні умови, що спричинили відключення електроенергії, молодим артистам не ускладнило роботу, а дало змогу ще краще наживо продемонстрували високу майстерність. Усі глядачі мали змогу насолодитись концертною програмою, даруючи учасникам щирі оплески.

  На сцені своє мистецтво показали творчі артисти народних домів смт.Красне, с.Петричі, Острів, Куткір, Полтва, Мармузовичі, гості з Буська, а також танцювальні колективи «Енерджі» (керівники Ірина Сторонянська та Сергій Іваськів) та «Плеяда» (керівники Мар’яна Козак та Юлія Вороновська).

  Щира вдячність усім за участь, за подарований настрій і за співпрацю. Будьте щасливі у нашій квітучій Україні, розвивайте і надалі свої таланти і радуйте нас своїми успіхами і досягненнями.

  Відзначимо, що святкові концерти з нагоди 25-річчя Дня Конституції України також відбуваються в населених пунктах Бущини.

Поділитись у соцмережах: