Бібліотеки Буського району відновили роботу

Під час останніх карантинних послаблень працівниці бібліотек Буського району перейшли з користувачами із режиму онлайн у живе спілкування. Як мають працювати бібліотеки з читачами в умовах карантинних послаблень, які бібліотеки потребують ремонту, – ці та інші питання піднімались на робочі нараді з працівниками бібліотечної мережі в приміщенні Буського районного народного дому.

Участь в нараді взяли голова Буської РДА Олег Коваль, його заступники Богдан Гринишин та Тарас Дума, заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, керівниця сектору культури, молоді та спорту Людмила Ціхоцька та директор Буської центральної районної бібліотеки Іванна Якимишин.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять Героїні Небесної Сотні Ольги Бурої, яка сьогодні б відзначила 34 роки. 

Опісля Іванна Якимишин розповіла, що в перші місяці карантин – не тільки був час для самоізоляції, але і час для підвищення кваліфікації бібліотекарів, застосування інноваційних форм роботи. Бібліотечні установи хоч і закрилися на карантин, але стали від того не менш важливими та потрібними. Бібліотеки пропонували користувачам в умовах карантину скористатися доступом до бібліотечних онлайн-ресурсів та отримати онлайн-послуги через соцмережі. До різних свят бібліотекарі готовлять відеоролики, слайд-презентації, онлайн-експедиції, віртуальні виставки та мультимедійні огляди. Проводять віртуальні онлайн-огляди, рекомендації про книги, які прочитали самі. Особливо відмітила роботу бібліотекарів Оксани Кушинської з Нового Милятина, Наталії Прокуди з Яблунівки, Марії Дальничук-Гута з Побужан, Наталії Худзяк з Красного, Марії Смолінської з Ракобовтів та Марії Думи із Задвір’я.

Починаючи з 14 липня мешканці Львівщини знову мають можливість відвідувати бібліотеки. Бібліотечна система почала адаптовуватись до роботи в умовах послаблення карантинних заходів. Обслуговування здійснюється за умов:

  • читач має прийти до бібліотеки у засобах індивідуального захисту, тут обов’язково обробляє руки дезінфектором, далі вже йде дистанційне спілкування з бібліотекарем;
  • у приміщенні бібліотеки допускається одночасне обслуговування не більше двох користувачів одночасно; обов’язкове дотримання дистанції не менше ніж 1,5 метри;
  • через кожну годину робочого часу в бібліотеці відбувається перерва на 15 хвилин для провітрювання, дезінфекції поверхонь, дверних ручок, дверей, робочого та комп’ютерного обладнання, інвентарю.
  • Також було повідомлено, що біля  столів бібліотекарів мають бути облаштовані спеціальні коробки, куди відвідувачі складатимуть літературу, яку принесли. Буде фіксуватись дата збору книг, після чого вони, відповідно до рекомендацій української бібліотечної асоціації, відправлятимуться на карантин.

Під час наради було піднято питання щодо функціонування окремих бібліотек в районі. Зокрема, у Буському районі з 46 бібліотек 13 потребують капітального та поточного ремонту. В критичному стані знаходяться бібліотеки в селах Волиця та Гумнисько. Ремонтні роботи на сьогодні проводять в бібліотеці в селі Яблунівка. Проведено заміну вісьми вікон в бібліотеці, що в селі Новий Милятин. Деякі бібліотеки отримали кошти на закупівлю меблів. На всі бібліотек придбано періодику, проводиться очищення від старої літератури тощо.

Нагородження Марії Смолінської

Голова Буської РДА Олег Коваль наголосив на тому, що в районі створюються умови для тих, хто працює у бібліотеках та користується їх послугами. Це не лише ремонти приміщень, але й оновлення книжкових фондів, залучення до бібліотек сучасних технологій та багато іншого. В результаті цього підвищується якість роботи бібліотек, обслуговування читачів.

«Всі погодяться, що бібліотеки є одними з центрів культурного життя села чи міста. І на сьогодні  сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а інформаційний та краєзнавчий центр, де можна знайти чимало корисної інформації читачам», – зазначив Олег Коваль.

Заступник голови Буської РДА Роман Фурда подякував бібліотечним працівникам за кропітку, творчу працю в бібліотечній справі та розповів, як в Європі діє державна програма підтримки бібліотечної справи.

«Наша бібліотечна мережа в районі – це частинка великого механізму, яка має працювати у взаємодії з освітою, демонструючи потенціал розвитку», – додав Роман Фурда.

Приємною подією стало нагородження бібліотекарки філії с.Ракобовти, краєзнавиці, новаторки – номінантки конкурсу «Код нації» Марії Смолінської. Від рук голови РДА Олега Коваля та заступника голови Буської районної ради Романа Фурди, було вручено почесну нагороду, квіти та висловлені слова вдячності за роботу.

Поділитись у соцмережах: