Вийшла книга про останнього командира УПА Василя Кука

В книзі міститься його особисте листування – думки на пожовклих папірцях, щоденники, які писані шифровкою ОУН та історії його родини.

Цими днями вийшла з друку книга про останнього командира УПА Василя Кука.

Про це у себе на сторінці у ФБ повідомила її автор, історик Аліна Понипаляк.

“Ця книга не проста для мене, бо останні шість років свого життя я жила іншим життям, життям Василя Кука. Від його особистого листування, речей, від залишених думок на пожовклих папірцях, від особистих щоденників які писані шифровкою ОУН до спілкування з його родиною: з пані Олею Кук у селищі Красне, Львівської області і сином Юрієм Куком”, – написала історик.

Зазначивши, що в цій книзі “зібране особисте, особливе і таке інтимне мені – життя і боротьба Василя Кука, його думки і спомини про нього від побратимів і рідних, які щедро приправлені архівними матеріалами з українських та німецьких архівів від Києва та Львова до Берліна та Мюнхена”.

Це все в купі дало можливість реконструювати життєвий шлях Головного командира УПА і показати на його прикладі яким було покоління Нескорених.

“Особисто мені ця книга є певною сповіддю, адже казати правду про УПА навіть в наш час є складно і тому — надважливо і відповідально. Порівняти її появу я можу хіба з народженням мого сина Гордія”, – резюмувала Аліна Понипаляк.

Нагадаємо, що Василь Кук, на відміну від своїх попередників на посаді Командира УПА – Дмитра Клячківського та Романа Шухевича,  дожив до Незалежності Україні і помер в похилому віці в – 2007 році в Києві.

А все тому, що в 1954 році внаслідок чекістської спецоперації він потрапив у полон.

Зокрема, Кук відомий як майстер конспірації.

Василя Кука радянські спецслужби вистежували майже 10 років. За невловимість навіть нарекли “Борсуком”.

Поділитись у соцмережах: