Голова Золочівської РДА Василь Маркевич: «Ми повинні з громадами бути партнерами і надавати один одному підтримку»

Відверта розмова у формі відкритого діалогу – саме таким був формат зустрічі голови Золочівської РДА Василя Маркевича з представниками засобів масової інформації Бущини.  У зустрічі також взяв участь заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин.

Для мешканців наших громад Василь Богданович ще не знаний. Тому розповімо декілька слів про нього. Отже, він народився і виріс у Золочеві. За освітою – юрист, має другу вищу освіту за спеціальністю «публічне управління». З 4 курсу вже почав працювати в органах юстиції на різних посадах, очолював п’ять років районне управління юстиції та працював в комерційній структурі.

На посаду голови Золочівської РДА прийшов після участі в конкурсі Lift, де серед 40 претендентів здобув перемогу.  Зауважує, що сьогоднішня економічна ситуація в країні є невтішна, яка тягне за собою чималі збитки, як для держави, так для новостворених громад.

«В мене є особиста мотивація: мій рідний брат працює закордоном і моя мета – переконати його повернутись назад в Україну, відмовивши від долі заробітчанства», – зізнається Василь Маркевич.

Під час зустрічі із представниками ЗМІ Василь Маркевич аргументовано відповів на питання щодо повноважень нинішньої Золочівської райдержадміністації після новоутворених громад. Зокрема, наголосив, що у 2021 році очікується внесення зміни до Конституції щодо децентралізації, які необхідні для подальшого просування реформи та її завершення.

«Після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. Тому наразі до наших повноважень входить функція координації, комунікації між громадами, методична допомога, формування якісно нової системи відносин РДА-Громада, у якій ми повинні бути партнерами і надавати один одному підтримку. Сьогодні важливо не втратити ті економічні та організаційні зв’язки, які були напрацьовані в колишніх районах, а навпаки посилити їх в межах новоутвореного Золочівського району», – відзначив посадовець.

Додамо, що поки що законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» прийнято лише в першому читанні. Передбачається, що районна державна адміністрація виконуватиме три основні функції:

1) координуватиме діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;

2) забезпечуватиме законність на території, у тому числі діяльності органів місцевого самоврядування;

3) до внесення відповідних змін до Конституції, здійснюватиме функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Василь Маркевич зупинився на координуючій функції. Він зауважив, що працюючи в межах всього району, РДА вже допомагає всім громадам, виступає переговорним майданчиком при вирішенні проблемних питань та формуванні стратегій та проєктів регіонального розвитку.

Наразі Буську та Бродівську РДА ліквідовано. На цих територіях сформувалися фронд-офіси, які вже розпочали займатись вибудовуванням комунікації.

Також було піднято ряд питань, зокрема, йшлося про відзначення 210-ої річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича та 125 років з дня народження видатного видавця Івана Тиктора.

Звучала й болюча для району тема доріг. Так, у районі планують цьогоріч завершити розпочатий раніше ремонт відрізку дороги Золочів-Ясенів і Красне Золочів (від с.Сваряви до м. Золочів). Крім цього піднімаються питання по ремонту інших напрямків доріг, які теж потребують ремонту.

Загалом, під час зустрічі з представниками ЗМІ було обговорено багато питань, очільник району роз’яснив ряд важливих аспектів з різних сфер життя району і наголосив, що він і його заступники абсолютно відкриті до будь-яких діалогів та перемовин.

Варто зазначити, що Василь Маркевич має трьох заступників: перший заступник – Степан Бачинський (колишній представник бізнесу), заступники – Віктор Олійник (військовослужбовець) та Богдан Гринишин (екс-заступник голови Буської РДА).

Додамо, що перебуваючи у місті Буську голова Золочівської РДА Василь Маркевич зі своїм заступником Богданом Гринишином зустрілись з головами громад Бущини, зокрема з Буським міським головою Ростиславом Сліпцем та Красненським селищним головою Романом Фурдою. Під час зустрічі було обговорено ряд важливих питань і окреслено спільні напрямки роботи.

Поділитись у соцмережах: