Делегація Бущини відвідала місце боїв дивізії СС “Галичина” – гору Жбир

Представники районної влади та громадської організації Бущини, сьогодні взяли участь у поминальному заході на горі Жбир біля Ясенова — за вояками, які загинули під час боїв під Бродами в часи Другої світової війни. 

Участь у скорботному заході на горі Жбир, де розташований меморіал воїнам Першої української дивізії “Галичина” Української Національної Армії, що неподалік села Ясенів Бродівського району, взяли участь перший заступник голови Буської РДА Богдан Гринишин та керівник Буського районного Штабу НВР “Правий сектор” Тарас Тимчишин.

На горі Жбир було поховано рештки 29 воїнів дивізії, які виявили в ніших місцях учасники пошукових експедицій.

Як згадував Богдан Гринишин, пам’ятний знак у формі обеліска був споруджений у 1991 році студентським братством Львівщини, членом якого він мав честь бути. Однак, вже 18 червня цього ж року, пам’ятний знак був підірваний за наказом командування радянської армії. Згодом, 20 липня 2008 року пам’ятник воїнам Дивізії “Галичина”, що на горі Жбир, було ще раз споруджено.

У результаті боїв під Бродами загинули тисячі дивізійників, багато потрапили в полон. Дехто влився в лави УПА, а декому вдалося вирватися з оточення й вирушити на Закарпаття, а звідти в місто Нойгаммер, де дивізію наново доукомплектували.

Поділитись у соцмережах: