Делегація Бущини на Підлисецькій Білій горі вшанувала пам’ять Маркіяна Шашкевича

Щороку на Підлисецькій Білій горі збирається люд, щоб вклонитися пам’яті Галицького Будителя. Сюди, у першу неділю серпня, на прощу до Маркіяна, до Хреста, який споруджений на честь сторічного ювілею від дня народження Маркіяна Шашкевича, йдуть люди, йдуть, щоб віддати шану українському символу незалежності України.

 Кажуть, що висота пам’ятника на Підлисецькій горі становить 25 метрів. Він символізує прагнення до сонця, правди, освіти, культури, прогресу. Біла гора стала другим українським Каневом, місцем традиційних народних прощ, куди щороку збираються люди, щоб почерпнути національної ідеї до подальшої співпраці в ім’я розбудови незалежності України. У радянські часи такі свята були заборонені, оскільки Маркіян Шашкевич був греко-католицьким священиком.

  Традицію вшановувати пам’ять Будителя національної свідомості галичан на Білій (Маркіяновій) горі було відроджено після проголошення незалежності України.

  Від того часу щорічно у перших числах серпня на Білій горі відбуваються велелюдні святкування на честь Шашкевича. Сюди приїжджають люди, щоб віддати шану українському символу незалежності України.

  На Підлиській горі вчора відбулася Архієрейська служба Божа, а після її завершення була відслужена Панахида на могилі учасників національно-визвольних змагань. До могили від представників районної влади було покладено корзину квітів.

  Вшанувати пам’ять Галицького Будителя на Підлисецьку Білу гору від Бущини завітали заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх, станична станиці «Красне» НСОУ «Пласт» Людмила Гураш з пластунами та інші.

  – Це світла постать, яка жила у найкращий час романтизму. Їм було набагато важче ніж нам зараз, але хіба ж комусь колись було легко. Закликаючи людей любити Бога і ближнього проповідував любов до свого народу. Найповніше виражає це народна мова як головний засіб впливу на людину. У Галичині цю месійну роль мови виконав отець Маркіян Шашкевич, – зазначив у коментарі “Буському порталу” заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин.

  Пам’ятний хрест не спроста встановили на Білій горі, адже саме цю містину любив молодий Шашкевич, і з якої, як на долоні, видно його не менш миле серцю Підлисся. Був в період в історії Золочівського району, коли до Маркіянового Хреста неможливо було доступити через кордони поліції, були навіть спроби його зруйнувати за допомогою тракторів, але не вдалося. Вистояв Хрест, як і вистояв український народ.

Поділитись у соцмережах: