Депутати Буської ради підтримали Вимоги щодо впровадження земельної реформи в Україні

Вчора, 6 лютого, на 38-позачерговій сесії VII-го скликання Буської районної ради за ініціативою фракції ВО “Батьківщина” депутати одноголосно підтримали Вимоги щодо впровадження земельної реформи в Україні.

Подаємо текст Вимог:

                                             Президенту України В. Зеленському

                                              Голові Верховної Ради України Д. Разумкову

                                           Прем’єр-міністру України О. Гончаруку

Вимоги щодо впровадження земельної реформи в Україні

Нам, українцям, потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею. 

Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв’язати гострий соціально-політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу.

Нам потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, котра  стала б корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам.

Для цього ми повинні  створити власну модель економічних та соціальних відносин –  власними силами і у власних  інтересах, cпираючись на досвід наших успішних сусідів – країн ЄС, особливо східно-слов’янських держав, що мають близьку до українців культуру та цінності.

Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави. Все інше – від лукавого.

Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети.

Земельна реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема з метою забезпечення права власності Українського народу на землю (ст. 13 КУ) та її охорони як національного багатства (ст. 14 КУ).

Ми, громадяни України, депутати районної ради, реалізуючи власні права та свободи у відповідності до ст. 5 та 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України,  вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-міністра України забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме:

  1.       Верховну Раду України закликаємо зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».  У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду.
  2. Верховній Раді України та Президентові України пропонуємо утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.
  3. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин у відповідності до викладених в Настановах засад.
  4.  Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає  оприлюдненню та схваленню  в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.
  5. Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.
Поділитись у соцмережах: