За чисте довкілля

Збільшення інтересу суспільства до питань охорони довкілля обумовлює напрямок і обсяги екологічних установок та поведінки.

Широка спільнота починає турбуватися про збереження довкілля, коли воно вже майже зруйноване, коли пересихають річки, ставки, озера, гине риба у водоймах. А коли зовнішні ознаки екологічної проблеми зникають, то відразу ж зникає і активність людей, спрямованих на її вирішення. Так, можемо нарікати на чиновників, владу, які відповідають за екологічну ситуацію. Це ж ми, щиросердечні захисники природи, спускаємо нечистоти в річки, ставки, будуємо звалища зі сміття поблизу них. І допоки не змінимося самі, не заговорить наша свідомість, до тих пір проблема не зрушить з місця.

 До головних обов’язків громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища належать: берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства, діяти з додержанням вимог екологічної безпеки. Ці обов’язки необхідно виховувати в широких верствах населення, починаючи з раннього віку. Природоохоронна діяльність кожного з нас є необхідною умовою для відновлення та збереження для майбутніх поколінь чистих, прозорих рік, озер, криниць, чистого довкілля, здорового життя.

   Кожен із нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашого району. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших. Посади деревце, розчисти джерельце – ось завдання кожної людини!

 З приходом весни працівники Золочівської дільниці Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну активно включаються до наведення порядку. Планується упорядкувати русла та береги річок, очистити водні джерела, водойми, ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища на землях водного фонду, вжити заходи з розчищення від сміття каналів, благоустрою та покращення санітарного стану виробничих баз, поліпшити естетичний стан меліоративних систем та куточків.   

 Хочеться вірити, що надалі наші водні джерела та й усе довкола не буде засмічуватись. Для усіх нас повинно стати правилом – бути господарем не лише на власному подвір’ї, у власній квартирі, а й постійно пам’ятати про навколишній світ, в якому живемо. Не руйнуймо те, що створив Бог, живімо у злагоді з природою, оберігаймо довкілля, і за це нам будуть вдячні і природа, і прийдешні покоління!

                 Савчук О.І., провідний інженер з використання
водних ресурсів відділу водних відносин у
суббасейнах річок Західного Бугу та Сяну

Поділитись у соцмережах: