З 18 жовтня на Львівщині запроваджують нові карантинні обмеження

Обласна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення посилити карантинні обмеження на території Львівської області з 18 жовтня, у зв’язку із зростанням кількості хворих на ковід та госпіталізацій.

Зокрема, згідно з моніторингом захворюваності, за останній тиждень приріст числа хворих зріс на 18,8%, за два останніх тижні – 25,8%. Упродовж останніх чотирьох тижнів показники захворюваності зросли у всіх районах області. Різко збільшилася кількість хворих на ковід дітей.

Відповідно до постанови Кабміну № 1236 рішення про суттєве посилення карантинних обмежень і, як наслідок, запровадження «червоного» рівня епіднебезпеки на території тієї чи іншої області належить до повноважень державної комісії ТЕБ і НС. Водночас, відповідно до показників захворюваності та госпіталізацій за останні тижні підстав запроваджувати «червону» зону на Львівщині ще немає, проте ситуація на сьогодні від влади рішучих кроків.

   Зокрема, з 18 жовтня встановлюються наступні обмеження:

– вказані нижче заклади можуть працювати лише за наявності у персоналу «жовтого» або «зеленого» сертифікату про вакцинацію, або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення відвідування закладу, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не менш як за 48 годин до відвідування закладу, або документу від лікаря про наявність протипоказань до вакцинації.

Проте, з 25 жовтня, така ж вимога щодо вакцинації встановлюється і для відвідувачів закладів.

Обмеження стосуються:

 • суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
 • торговельно-розважальних центрах та суб’єктів господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового населення, в тому числі – дитячих кімнат та розважальних зон для дітей (крім приймання відвідувачів у торговельних точках, що здійснюють реалізацію продуктів харчування, предметів гігієни, першої необхідності, аптек, які знаходяться в приміщенні вказаних суб’єктів);
 • інших закладів розважальної діяльності;
 • закладів культури (музеї, філармонія, театри, кінотеатри тощо) ринків (крім продовольчих);
 • спортивних залів

  З такою ж умовою щодо вакцинації дозволяється проведення масових заходів (до 50 осіб).
  Окрім того, щодо роботи вказаних закладів зберігаються обмеження щодо кількості та дистанції відвідувачів, які діють в «помаранчевій» зоні відповідно до постанови уряду № 1236. А саме:
 • 1 людина на 10 кв.м. і не більше 50% заповненості;
 • дотримання маскового режиму;
 • 4 людини за столом і 1,5 м відстані між столиками (у закладах громадського харчування).Обмеження поширюються і на заклади освіти:
 • Закладам загальної середньої освіти (школи) рекомендовано достроково, з 18 жовтня, розпочати канікули;
 • Всім іншим освітнім закладам (профтехосвіта, вища освіта) – з 18 жовтня перейти на дистанційне навчання;
 • Закладам дошкільної та позашкільної освіти рекомендовано продовжувати роботу у звичному режимі в офлайн-форматі.
Поділитись у соцмережах: