Колишній селищний голова Красного завдав бюджету збитків майже на 260 тис грн

Через незаконне звільнення секретаря ради Красненською селищною радою минулого скликання, теперішній бюджет Красненської територіальної громади цього року на «рівному місці» втрачає майже  260 тис. грн. Про все детальніше:

    Отже на сесії Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області було розглянуто питання «Про виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу Мельник Ользі Ярославівні», згідно якого, виконуючи рішення суду, було скеровано вільний залишок коштів селищного бюджету, який утворився станом на 01.01.2021р. по загальному фонду, в сумі 259557,44 гривні на виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу Мельник Ользі Ярославівні.

  Отже, як вже відомо, 20 березня 2017 року з ініціативи тодішнього селищного голови М. Чучмана Красненською селищною радою було прийнято рішення № 272 «Про дострокове припинення повноважень секретаря Красненської селищної ради О.Мельник». Згідно цього рішення секретар селищної ради Ольга Мельник була звільнена та обрано іншого секретаря ради. Проте, звільнена особа подала позов до суду. Позивач зазначила, що рішення про її звільнення не відповідає Конституції України та законам України, оскільки, на думку позивача, «прийняте не на підставі, не у спосіб, що передбачені законами України, без урахування всіх обставин, які мають значення для прийняття рішення ради та без належного обґрунтування підстав та причин звільнення з посади секретаря селищної ради, а також в порушення порядку процедури підготовки відповідних питань до розгляду на сесії…».

 Рішенням Буського районного суду Львівської області від 11 серпня 2020 року, позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Красненської селищної ради від 20 березня 2017 року №272 «Про дострокове припинення повноважень секретаря Красненської селищної ради О. Мельник». Зобов’язано відповідачів поновити О.Мельник на посаді секретаря Красненської селищної ради та стягнути середньомісячну заробітну плату за час вимушеного прогулу.

  Звісно Красненський селищной голова Чучман Микола Ігорович з цим не погодився і подав апеляцію. Суди тривали до квітня цього року. І ось восьмим Апеляційним адміністративним судом 7 квітня 2021 року приймається постанова у справі №440/583/17 пров. №А/857/369/21. В мотиваційній частині Апеляційний суд погодився з висновком суду першої інстанції, що Красненська селищна рада Буського району Львівської області, вирішуючи питання про дострокове припинення повноважень позивачки, діяла протиправно, оскільки приймаючи оспорене рішення не навела достатніх підстав дострокового припинення повноважень секретаря ради. Відповідно Апаляційний суд перечислив статті законів, порушення яких дає підстави звільнити секретаря, наголошуючи на тому, що в рішенні селищної ради не зазначено наявних достатніх підстав або мотивів дострокового припинення повноважень, суд зокрема звернув увагу, що не вказано в чому саме проявилось невиконання чи неналежне виконання нею, як секретарем ради службових обов`язків, що могло бути підставою для визнання її роботи незадовільною.

    Відповідно восьмий апеляційний адміністративний суд в складі головуючого судді Кушнерика М.П., суддів Курильця А. Р., Мікули О. І. постановив зокрема визнати протиправним та скасувати рішення Красненської селищної ради Буського району Львівської області ХІV сесії VІІ скликання №272 «Про дострокове припинення повноважень секретаря Красненської селищної ради О. Мельник». Поновити О. Мельник на посаді секретаря Красненської селищної ради Буського району Львівської області з 21.03.2017р. Стягнути з Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області в користь О. Мельник середній заробіток за час вимушеного прогулу 212 752 грн. 08 коп. з 21.03.2017р. по 11.08.2020р. без врахування податків та обов’язкових платежів.

  Тобто, тепер Красненська селищна рада повинна сплатити незаконно звільненій посадовій особі, враховуючи податки та збори, 259557,44 грн. яку звільнила рада попереднього скликання. Як повідомив заступник селищного голови (юрист за освітою з адвокатською практикою) Андрій Лащук, при звільненні секретаря ради за матеріалами суду, була порушена не тільки процедура розгляду зазначеного питання, а і винесені незаконні догани, які були скасовані судом.

  Враховуючи вищевикладене, за такі прорахунки попередників, теперішня Красненська селищна рада Золочівського району Львівської області несе збитки на майже 260 тис. грн.

Поділитись у соцмережах: