Лікар-фтизіатр Буської ЦРЛ розробила власну програму допомоги хворим на туберкульоз

Буський район є першим в області, який запровадив районну програму щодо пільгового медичного забезпечення хворих на активну форму туберкульозу на амбулаторному етапі лікування на 2020 рік.

Таку програму розробила лікар-фтизіатр протитуберкульозного кабінету поліклініки КНП «Буської ЦРЛ» Ірина Цюрко.

Метою Програми є ефективне своєчасне надання додаткової медичної допомоги хворим на активну форму туберкульозу на амбулаторному етапі, які є соціально-незахищеними, потребують додаткового медикаментозного лікування, додаткового до обстеження. Для втілення цієї Програми депутати Буської районної ради виділили 50 тисяч гривень.

За словами керівника КНП «Буська ЦРЛ» Володимира Замроза, лікарка-фтизіатр розробила програму, яка дає змогу забезпечити пацієнтів гепатопротекторами, які вони повинні приймати при прийомі протитуберкульозних препаратів постійно, враховуючи, що курс амбулаторного лікування, в залежності від випадку, становить від 5-17 міс., а інколи і весь курс лікування може проходити в амбулаторних умовах. Також забезпечення проведення додаткового обстеження (КТ легень для підтвердження стабілізації туберкульозного процесу або при погіршенні стану, інше.) Забезпечення додатковими медикаментозними препаратами, що не є в переліку надання медичних послуг первинної ланки (При наявності супутньої патології, що ускладнює перебіг туберкульозу, при наявності побічних дій на протитуберкульозні препарати, непереносимість препаратів). Забезпечення протитуберкульозними препаратами при їх відсутності за кошти державного бюджету,які призначаються за рецептом лікаря (для усіх категорій пацієнтів) тощо.

У коментарі журналісту «Буського медіа порталу» лікар-фтизіатр Ірина Цюрко, розповіла, що якщо пацієнт не бажає відвідувати медичний заклад, контроль його лікування може здійснюватись через Viber, що прописано згідно наказу. Що дає змогу пацієнтам не перебувати у медичному закладі, а на відстані виконувати прописані лікарем рекомендації. Пацієнти надсилають відео приймання ліків, відтак ведеться облік лікування.

«Щодо власної програми, яку підтримали депутати зазначу, що вона лише для певних категорій осіб, яким потрібні кошти, але їх не мають для дообстеження чи після побічних дій препаратів. Зокрема, програма втілюється для соціально незахищених, більш вразливих осіб, людей пенсійного віку та осіб з інвалідністю. З кожним пацієнтом відбувається індивідуальний підхід до лікування. Ми надіємось, що нам вдасться запровадити особливий вид обстеження, що дасть змогу за чотири години роботи дізнатись який у пацієнта туберкульоз, і як його лікувати та виявляти захворюваність на ранніх стадіях. Це надзвичайно точний метод. Ймовірно, що таких апаратів нададуть шість для області, тому маємо надію, що один із них буде в нас», – розповіла Ірина Цюрко.

Загалом у Буському районі за останні роки зменшилась тенденція захворюваності на туберкульоз. У 2019 році в районі зареєстровано 33 випадків вперше виявлених хворих.

Поділитись у соцмережах: