На Бущині виявлено сказ у домашнього кота

На території Кутівської сільської ради, Ожидівської сільської ради та Олеської селищної ради накладають карантинні обмеження у зв’язку із виявленням захворювання на сказ кота в селі Хватів.

Про це на позачерговому районному засіданні ТЕБ і НС повідомив начальник Буського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ігор Белей.

«2 липня в селі Хватів виявлено захворювання на сказ кота. Це лабораторно підтвердила лабораторія. В господарстві жінки 28 червня прийшла домашня кішка, яка не була вдома протягом двох днів. Тварина була пригнічена, відмічались парези задніх кінцівок. Син господині 1973 р.н, який мешкає у Львові, хотів зловити кішку та віднести в клітку та кішка нанесла йому покус вказівного пальця правої руки та втекла на двір де її вбили, оскільки не змогли зловити. Про даний випадок повідомлено завідувача Олеської ДВМ 30 червня. Труп кота доставлено в Бродівське відділення Львівської РДЛ ДПСС для дослідження на сказ, діагноз на сказ підтверджено 02 липня.

В господарстві жінки також утримується 3 коти та собака. Собака був вакцинований проти сказу в лютому 2020 року коти не вакциновані оскільки на момент проведення вакцинації були відсутні. Проведено вимушену вакцинацію кота та собаки проти сказу 3 липня. Також в господарстві жінки утримується 20 голів птиці (кури, качки).

В селі Хватів проведено подвірні обходи хворих і підозрілих на захворювання тварин не виявлено», – розповів Ігор Белей.

Проведено роз’яснювальну роботу з жителями с.Хватів щодо профілактики сказу, роздані агітаційні матеріали. В с.Хватів проводиться вимушена вакцинація тварин проти сказу.

Відповідно до вимог Інструкції про заходи щодо боротьби із сказом тварин, затвердженої наказом головному управління ветмедицини з Держветінспекцією Мінсільгоспрому України від 15 вересня 1994 року №5 пропонується накласти карантинні обмеження на територію Кутівської сільської ради с.Хватів, с.Кути, с.Чішки, Олеської селищної ради смт.Олесько, с.Циків, с.Теребежі, с.Волуйки, Ожидівської сільської ради с.Йосипівка, с.Сидорі, с.Павлики на частині території мисливських угіддь Буського РТМіР «Лісівник» у зв’язку із виявленням захворювання на сказ кота в селі Хватів 2 липня.

Варто відзначити, що буде організовуватись проведення відлову з послідуючою ізоляцією для проведення нагляду підозрілих в зараженні бродячих собак та котів на підвідомчій адміністративній території.

Поділитись у соцмережах: