На Бущині вогнеборці продовжують ліквідовувати численні пожежі сухої трави

Мешканці району продовжують спалювати суху траву на присадибних ділянках, полях, а також під час відпочинку в лісопаркових зонах.

У суботу, 15 серпня, рятувальники здійснили виїзд на пожежу сухої трави в с. Чішки, де вогонь знищив 2000 кв.м сухої трави. Наступного дня випадки пожежі сухої трави були зафіксовані в селі Ожидів.

Аби попередити виникнення таких пожеж та вплинути на свідомість громадян, співробітники Буського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області постійно проводять профілактичні відпрацювання житлового сектору Буського району та міста Буськ.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Під час випалювань сухостою гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, як правило, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому ослаблену іншу флору. При сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту. До речі, гинуть і ті, що беруть участь у процесі утворення ґрунту, а також винищують різних шкідників саду і городу. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам. Випалювання наносить пряму шкоду й здоров’ю людини, оскільки дим від спалювання трави їдкий, густий, неприємний – їсть очі, неприємно пахне. А спалюючи траву у місті/селі, ви спалюєте й солі важких металів що осіли на листі – такий дим отруйний. До того ж в покладах сухої трави часто таїться сміття, небезпечне для спалювання. Суха торішня трава – не сміття, а частина екосистеми створена самою природою. Ті, хто стверджують, що спалювати траву корисно помиляються самі і вводять в оману інших.

Варто зазначити, що за спалювання сухої трави передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Поділитись у соцмережах: