На Бущині вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

Вже традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. 

  У Буську громада зібралася біля пам’ятника Скорботи, щоб вшанувати пам’ять померлих від голоду українців. Перед тим усі до пам’ятника пройшлась скорботною ходою від церкви св.Петра і Павла.

   У народному віче взяли участь міський голова Ростислав Сліпець, апарат міськради, духовенство, освітяни, представники громадськості. Учасники запалили свічки в пам’ять про мільйони безневинних жертв комуністичного терору.

   Скорботні заходи провели і у селищі Красне біля фігури Матері Божої у місцевому парку. Вшанували пам’ять загиблих селищний голова Роман Фурда, його заступник Андрій Лащук, секретар виконкому Богдан Глова, депутати ради, духовенство та небайдужі мешканці, аби у молитві пом’янути тих, хто пішов в небуття.

   Учасники заходу поставили лампадки до підніжжя фігури Матері Божої. Проникливий вірш про Голодомор зачитала освітянка Валентина Лотоцька, пісні-реквієм виконали Олена Сілковська та сестри Козловських.

   Вже стільки часу минуло з тих пір, а багатостраждальний український народ і донині з жахом згадує той період. На щастя, нинішнє покоління знає про голодомор лише з історії та спогадів людей старшого віку, але навіть почуте і прочитане викликає страшний біль і страх. Близько 8 мільйонів невинних жертв, закатованих голодною смертю, покоїть українська земля. Вічна їм пам’ять! А нам, усім живим, вічна пересторога і настанова – жити і працювати так, щоб подібне ніколи не повторилося, щоб наші діти і онуки росли в щасливій і заможній державі.

Поділитись у соцмережах: