На Бущині поліцейський оштрафував тракториста безпідставно?

У середу, 22 квітня, на трасі Київ-Чоп 485 км, працівник поліції Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області сержант поліції Новосад В.І., виписав місцевому трактористу постанову про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі. Мовляв, габарити його гусеничного трактору перевищили допустимі для участі у дорожньому русі ширину 2,6 м.

На тракториста був накладений штраф у розмірі 510 гривень. Але той не погоджується, і запевняє, що поліційський мав би знати, що за правилами, за межами населенних пунктів дорогами сіл, селищ і міст районного значення дозволений рух сільгоспптехніки, габарити якої за шириною не перевищують 3,75 м. Це чітко затверджено у постанові Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року №196 “Про внесення змін до Правил дорожнього руху”. Складається враження, що начебто поліцейський, аби покращити статистику, безпідставно оштрафував тракториста.

На сьогоднішній день сільськогосподарські підприємства всіх форм власності потрапили у глухий кут через блокування Національною поліцією сільськогосподарських робіт у зв’язку з забороною руху по дорогах з твердим покриттям тракторам та комбайнам.

Поліціянти мотивують це тим, що їх ширина перевищує 2,6 м, а тому вони, згідно пункту 22.5 Правил дорожнього руху України (далі: ПДР) відносяться до великогабаритних.

Рух такого транспорту регулюється «Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30 (далі: Правила).

Процедура, яка розписана в Правилах є складною та взагалі не враховує особливості і специфіку проведення сільськогосподарських робіт, оскільки аграрій «прив’язаний» до погоди та циклу розвитку рослин. Вказані явища мають динамічний характер, що виключає можливість завчасного передбачення виїзду конкретної одиниці для проведення відповідних робіт.

Також надзвичайно важко спрогнозувати скерування конкретної одиниці техніки на поле коли їх кількість обраховується десятками і вихід з ладу одної автоматично призводить до підміни резервною.

Не можливо навіть уявити як відповідно до Правил оформити проїзд комбайну з одного населеного пункту в інший коли треба терміново отримати погодження від утримувачів доріг в кожному селі, окраїнами міста, поза ними в т.ч. якщо доводиться рухатись дорогами державного значення. Правила взагалі не містять терміни, протягом яких власник чи утримувач доріг має надати погодження на проїзд.

Варто зауважити, що подібний випадок стався на Сумщині після того, як поліцейська оштрафувала місцевого тракториста, в якого начебто габарити трактору перевищували допустимі для участі у дорожньому русі. Місцевий тракторист звернувся до суду із позовом про скасування постанови про штраф. Під час судового процесу, тамтешня поліцейська визнала помилку в оцінюванні габаритів трактору відповідно до ПДР. Суд ухвалив позов тракториста задовольнити повністю і скасувати постанову про притягнення його до відповідальності і закрити провадження у справі за відсутністю правопорушення, а також стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Нацполіції в Сумській області витрати тракториста на професійну правову допомогу у розмірі 1280 грн, які він сплатив адвокату. Також обласна поліція має компенсувати трактористу 840,8 грн судового збору.

Ми спробували отримати від керівництва Буського районної поліції коментар щодо даної ситуації. Але новопризначений в.о. керівник на телефонні дзвінки не відповідає, а його підлеглі відмовляються коментувати інцидент. 

Поділитись у соцмережах: