На Бущині понад 50 мешканців повернувшись із-за кордону на самоізоляції

З моменту запровадження тритижневого карантину в Україні із-за кордону до Буського району повернулось 51 особа. Всі вони перебувають на обліку в сімейних лікарях, проводиться роз’яснювальна робота щодо режиму самоізоляції, контролюється їхній стан здоров’я.

Про це сьогодні повідомив голова Буської РДА Олег Коваль.

Нагадаємо, спалах та поширення коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, було вперше помічено у китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.

Варто відзначити, що Верховна Рада 17 березня в вівторок прийняла новий закон про протидію поширенню коронавірусної інфекції в Україні, яким передбачено суворе покарання за порушення режиму карантину і за недотримання сантарних норм.

Зокрема, як пояснює Міністерство охорони здоровя в соцмережі, для осіб, які можуть бути інфіковані коронавірусом COVID-19, передбачена адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) та рішень органів місцевої влади. За це передбачено штраф від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів (від 17 000 грн до 34 000 грн), а для посадових осіб – від 2000 до 10000 неоподаткованих мінімумів (від 34 000 грн до 170 000 грн).

Окремо вказано, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням буде підвищено кримінальну відповідальность.

Поділитись у соцмережах: