На Золочівщині триває реставрація пам’ятного хреста Маркіяна Шашкевича

Хрест на Білій Горі біля села Підлисся є яскравим зразком українського архітектурного модерну. Нинішній пам’ятці 110 років і за цей час її не реставрували жодного разу.

На сьогодні тут тривають реставраційні роботи, хід яких на об’єкті проінспектував заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин.

  «Завдяки коштам з обласного бюджету вдалось виготовити проєкто-кошторисну документацію на хрест та отримати всі необхідні дозволи на реставраційні роботи. Зараз продовжуються ремонтно-будівельні роботи. Загальний кошторис робіт складає 1,3 млн грн.», – зазначив Богдан Гринишин.

  Хрест Маркія Шашкевича у Підлиссі споруджено 1911 року – до століття з дня народження провідного члена «Руської трійці», священика УГКЦ о. Маркіяна Шашкевича, який народився у цьому селі. Затишна садиба священичої родини Шашкевичів збереглася донині, в ній відкрито меморіальний музей.

  Щороку представники Бущини спільно з іншими долучаються на Білій горі до вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича. До речі, 2021 рік оголошено на Львівщині роком Маркіяна Шашкевича.

Поділитись у соцмережах: