Пасічники Бущини скаржаться на масову загибель льотних бджіл

У Буському районі пасічники скаржаться, що втратили 50% бджіл, яка, на їхню думку, викликана отруєнням пестицидами місцевими фермерами та працівниками агрофірм.

Про це Буський медіа портал проінформував голова громадської організації «Зелена Бузеччина» Іван Олійник.

«У суботу приїхав на свою пасіку, що у селі Вербляни та побачив, як на траві лежить бджолиний підмор (мертві бджоли), – розповідає журналістам Іван Олійник. – Почав дивитись всі 22 рамки  у вуликах, перебрав, залишив лише 9 рамок, усі решта – викинув! Загинула льотна бджола: або не долетіла, або впала перед вуликом. Постраждали найбільше сильні сім’ї, тому що вони далеко літають, а слабші – не дуже. У мене більше 50% бджіл загинуло. Я пасічникую 40 років, такого в районі ще не було. Раніше випадки фіксувались у центральній та східній Україні».

За словами Івана Олійника, окрім нього, постраждали ще чимало інших пасічників району. Зокрема поблизу села Сторонибаби зафіксовані сліди трактора, який, ймовірно, здійснював обприскування соняшникового поля.

«Хто причетний до загибелі льотної бджоли? Скоріш за все – місцеві фермери та працівники агрофірм. Другої версії немає. Вони як мають здійснювати обприскування, повинні попереджати про такі наміри, що цієї чи другої ночі, будуть здійснювати обприскування, тоді пасічники позакривали свої лотки та вдень не випускали бджіл», – наголошує Іван Олійник.

У коментарі журналістам Буського медіа порталу начальник Буського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ігор Белей розповів, що у суботу працювала відповідна комісія по обстеженню, яка об’їхала 10 пасік, де знаходиться загалом 125 бджолосімей.

«Загалом втрати – 50% бджіл, – каже Ігор Белей.– Були взяті на дослідження проби на інфекційні та інвазійні хвороби бджіл. Сьогодні відбудеться нарада з фермерами. Ми не знаємо, хто кропив і якою речовиною здійснював обприскування. Тому потрібно спочатку дізнатись про речовину, тоді відбирається бджолиний підмор і відправляється на дослідження у лабораторію до Києва. Якщо в підморі виявлять діючу речовину, то встановлюється факт отруєння пестицидами».

Начальник Буського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області Богдан Петелицький додає, що цьогоріч, як і минулоріч, до поліції не надходили жодні заяви про мор бджіл у Буському районі. 

«Цьогоріч маємо зафіксовано лише заяву від мешканки, яку покусали бджоли. Якби б поступили заяви щодо загибелі бджіл, ми б взялись за розслідування», – зазначив Богдан Петелицький.

Наразі голова ГО «Зелена Бузеччина» Іван Олійник готує офіційного листа до керівництва району для створення відповідної комісії щодо розслідування масової загибелі льотних бджіл.

Поділитись у соцмережах: