Пластуни станиці Красне відвідали садибу-музей Євгена Коновальця у селі Зашків

Для ознайомлення з історією діяльності ОУН, формування духовного, національно-патріотичного виховання та з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця, на запрошення завідувача сектору Львівського історичного музею “Історико-меморіальний музей полковника Євгена Коновальця” Ігоря Селецького, пластуни станиці Красне на чолі зі своєю станичною Людмилою Гураш, секретарем виконавчого комітету Красненської селищної ради Богданом Гловою побували на навчально-пізнавальній екскурсії в садибі-музеї полковника Євгена Коновальця у с.Зашків, що на Львівщині.

   Музей відкритий у травні 1990 р. в садибі родини Коновальців, де Євген народився і постійно жив у 1891-1901 рр. та приїздив у наступні роки. У будинку розташована експозиція, яка висвітлюється у чотирьох кімнатах. В кімнатах представлені документи і фотоматеріали періоду дитинства та юнацтва, а також про військову діяльність, Тут школярі дізналися, що у 1915 році Євген Коновалець брав участь у героїчному бою за гору Маківку і потрапив у полон, захоплено слухали розповідь екскурсовода про заснування і керівництво УВО й ОУН, боротьбу в підпіллі, трагічну загибель полковника у Роттердамі.

  Період дитинства та юнацтва представлений у першій кімнаті, у другій – військова діяльність. Матеріали третьої кімнати розповідають про заснування та керівництво УВО та ОУН, боротьбу в підпіллі. Четверта кімната присвячена трагічній загибелі і вшануванню пам’яті Євгена Коновальця.

   З 1 березня 1993р. музей Є.Коновальця отримав статус державного і став відділом Львівського історичного музею.

   На подвір’ї перед будинком стоять пам’ятники провіднику українського руху. По одну сторону той, що був створений з нагоди 100-річчя полковника, але був знищений вибухом, а по іншу сторону — новий, вилитий у бронзі.

   Відзначимо, що в рамках відзначення 130 річчя від дня народження першого голови ОУН, командира Січових Стрільців, полковника Армії УНР Євгена Коновальця, Красненська селищна рада спільно із відділом освіти, культури, молоді, розвитку туризму та спорту провели заходи зі вшанування пам’яті видатного українця.

   З ініціативи станичної станиці «Красне» НСОУ «Пласт» Людмили Гураш, в приміщенні Народного дому смт.Красне, за участю секретаря виконкому Красненської селищної ради Богдана Глови, т.в.о начальника та головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді, розвитку туризму та спорту Христини Швед та Ольги Мазур, представників ЗМІ і громадськості, відбулась цікава зустріч пластунів Бущини із завідувачем сектору Львівського історичного музею «Історико-меморіальний музей полковника Євгена Коновальця» Ігорем Селецьким.

   Дослідник Ігор Селецький розповів школярам з Красного, Полтви, Буська, Соколя, Переволочна, що Євген Коновалець виховувався у середовищі галицької інтелігенції, батьки були вихідцями із священичих родин, що неабияк вплинуло на формування патріотичного світогляду майбутнього державця. Визначному провідникові української нації вдалося виробити новий тип українця-борця, він першим зрозумів державотворчу сутність ідеології українського націоналізму.

   Присутні мали нагоду ознайомитись на стенді з історичними світлинами, етапами життя Євгена Коновальця та його родини.

  Від імені Красненського селищного голови Романа Фурди, секретар виконкому Богдан Глова подякував Ігорю Селецькому за змістовний, історичний екскурс про Євгена Коновальця та зауважив, що кожен українець повинен володіти тими позитивними рисами, якими був наділений Євген Коновалець – загостреним відчуттям справедливості і любов’ю до своєї держави.

     Євген Коновалець гуртував навколо себе людей задля великої ідеї — здобуття незалежності України. Він ціною власного життя, безкорисливо, крок за кроком добивався права українцям жити у власній державі.

Поділитись у соцмережах: