Підприємці Бущини можуть отримати допомогу по частковому безробіттю

6 червня набрав чинності новий порядок надання допомоги по частковому безробіттю на час карантину. Завдяки йому така допомога тепер може виплачуватися ФОП, в тому числі які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами (тобто сплачували ЄСВ).

Через карантинні заходи не працювали або ж скоротили свою діяльність? У вас немає найманих працівників, але ви сплачували єдиний соціальний внесок? Отже, відтепер ви маєте право на допомогу по частковому безробіттю. Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Державна служба зайнятості розробила покрокову інструкцію, як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю. 

Так, необхідно впродовж 90 днів із моменту зупинення чи скорочення діяльності звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску, далі – підготувати пакет документів:

  • заяву на отримання допомоги в довільній формі;
  • засвідчену ФОПом копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
  • довідку про сплату єдиного внеску за останні півроку;
  • відомості про фізичну особу-підприємця, який є застрахованою особою щодо якого виконуються вимоги ч. 3 ст. 471 Закону України “Про зайнятість населення” (додаток 2 до Постанови).

Далі слід подати оригінали документів до центру зайнятості можна одним із двох зручних способів: поштою або через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, спеціалісти повідомлять про це. Заявник матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

Рішення про надання допомоги приймає районний центр зайнятості.

При цьому допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4 723 грн) на місяць, вона надається на період зупинення чи скорочення діяльності та упродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Поділитись у соцмережах: