Різдвяне дійство в Ожидові

В неділю, на Водохреща, в Ожидівському Народному домі було велелюдно, гамірно та весело. В  такій теплій, приємній атмосфері відбулося  колоритне, яскраве Різдвяне дійство. Аматорський театральний колектив «Дозвілля», керівник Марія Коза презентував ожидівчанам містичну комедійну виставу “Ніч перед Різдвом” за мотивами українського класика М.Гоголя.

Самий звичайнісінький Чорт (Янович Влад), напакостив у Різдвяну ніч, викравши яскравого місяця. Багатий і поважний козак Чуб (Покровецький Остап) та кум Панас (Покровецький Богдан), якому зовсім байдуже, чи сидіти вдома, чи волочитися по селу,  в темряві збилися з дороги. В цю ніч збиткував  не тільки Чорт, а й розкидала на все село свої відьомські тенета  зваблива Солоха (Вікторія Лапанюк). Ох,  багатьом не вдалося оминути чар незрівнянної Солохи. Серед них і місцевий дяк (Ігор Гудима). А вередлива красуня Оксана, роль якої майстерно зіграла Оксана Дрозд відправляє парубка – силача коваля Вакулу (Богдана Березяка) виконати  її черговий каприз і привезти їй черевички, які носить сама цариця. Все дійство переплетено постійними суперечками між кумою Ткачихою (Вікторією Стоцькою) та кумою Триндичихою (Марією Дрозд). Це ще ті собі жіночки, вони в селі все про всіх знають, все бачать, все чують… А що не дочують, то…. І все це доповнювали гучні коляди, дзвінкий сміх та дотепні жарти дівчат із гурту колядників: Каміли Гудими, Ванесси Луців, Соломії Гетьман.

Глядачі, зачаровані цією дивовижною історією, дякували  усій творчій команді та режисеру – постановнику за незабутні емоції, переповнені почуття, адже кожен із акторів зробив все можливе, щоб усі в залі повірили йому, і їм це вдалося!

Відрадно, що в с.Ожидів  є така талановита і активна молодь, є такий чудовий молодіжний колектив, який  кожного року тішить односельчан новою постановкою, на базі якого неодноразово проводились районні семінари. Щирі слова подяки  професійному керівнику Марії Козі, яка так наполегливо залучає до театральної гри молодих креативних  акторів – аматорів. Разом вони не тільки творчо працюють над створення цікавих сценічних образів,  але і шиють костюми, виготовляють декорації, реквізит. 

Гарними колядами, щедрівками і щирими віншівками дійство продовжили солісти та учасники  церковного дитячого хорового колективу із творчим керівником Надією Стецько. В цей святковий день, Різдвяна коляда об’єднала всіх. Зал Ожидівського Народного дому був заповнений вщерть, повнився теплом, радістю, веселим сміхом та благословенним миром.  

  До речі, 19 січня в Народному домі Острівчик–Пильний на запрошення директора Зоряни Адамович гостював Черемошнянський Народний театр ім. Р. Солила із комедійною виставою «Чар – зілля» за твором Василя Щоголіва (режисер І.Дзядига). Новорічні жарти, інтермедії, гумористичні сценки у виконанні артистів театру із Золочівщини дуже сподобалися глядачам.

Оксана ШКВІР, методист Буського РНД

Поділитись у соцмережах: