Сесія Буської районної ради: питання медицини, освіти та контрактної служби

Вчора, 20 березня відбулося засідання позачергової сесії Буської районної ради. Із 34 районних обранців прибули та зареєструвалися 28 депутатів. Перед входом до сесійної зали депутатам та журналістам продезінфікувати антисептиком руки. На порядок денний позачергової сесії районної ради  виносилося більше п’яти питань, спрямованих на життєдіяльність району.

Відкрив та головував на пленарному засіданні сесії голова районної ради Богдан Глова, який зазначив, що у зв’язку із-за складної ситуації, пов’язаної із поширенням пандемії  коронавірусу  COVID-19  у всьому світі і зокрема в нашій державі було вирішено терміново  скликати позачергову сесію, оскільки зараз гостро стоять питання життєдіяльності району.

Про збільшення інтенсивності проведення заходів щодо запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції у Буському районі доповів народним обранцям керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак. Він наголосив про основні рекомендації для профілактики захворювання на даний вірус – дотримуватися распіраторної гігієни, кожні 2-3 години вологе прибирання приміщень, уникання близького контакту з хворими  (не менше 1,5 -2 м.), використання дизинфікуючих та антисептичних засобів. Також проінформував про рішення  районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, зокрема про те, що з 20 березня на території Буського району припинено роботу ринків, об’єктів торгівлі за виключенням продуктової групи, аптек та автозаправочних станцій (АЗС) (термін – до окремого розпорядження).

На даний час у Буському району на обліку перебуває близько 120 осіб, які повернулись із-закордону. З ними ведуться розмови про самоізоляцію, контролюється їхній стан здоров’я.

По питанню про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік доповів начальник фінансового управління Буської РДА Михайло Постолюк. З даного питання прийнято рішення, яким виділено кошти на медицину – 4 млн. 458 тис грн., у цю суму входить більше трьох мільйонів гривень зарплата медичних працівників; 100 тис грн на пальне для довезення медиків на роботу; 500 тис грн на медикаменти, більше 200 тис грн – технічне обслуговування.

Окремо, згідно рішення від 16 березня 2020 року районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з метою здійснення запобіжних заходів пов’язаних з загрозою виникнення надзвичайної ситуації та у зв’язку із введенням карантину і профілактики недопущення поширення захворювання на грип і коронавірус, було виділено Комунальному некомерційному підприємству Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» з резервного фонду Буської райдержадміністрації кошти в сумі 150 000,000 (сто п’ятдесят тисяч грн.) для придбання деззасобів, засобів індивідуального захисту, тест-систем для діагностики грипу та лікарських засобів для лікування важких ускладнень грипу.

Також на сесії депутати підтримали дофінансування районної Програми, яка полягає в покращенні матеріального стану громадян шляхом надання їм одноразової грошової допомоги в сумі 15 тис грн, які відібрані Буським районним військовим комісаріатом, перебувають там на військовому обліку та підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у період з 1 січня – 31 грудня 2020 року, і на час укладення контракту є жителями Буського району. Відомо про п’ять контрактників, які вже отримали одноразові грошові допомоги. По даній програмі всього передбачається 160 осіб. Для виконання цієї програми депутати запропоновано було виділити 95 тисяч гривень.

Більше 20 мешканцям Буського району, які хворіють на онкологію та інші важкі хвороби, з бюджету виділи матеріальну допомогу на загальну суму 347 тис грн.

На галузь «Освіта» виділили 1 млн 424 тис 500 грн (коригування експертизи, проведення геодезичних робіт по стадіону 34 тис 100 грн; проведення проектно-кошторисної документації по опорній Красненській школі №1 біля 100 тис грн; проведення такої ж документації по Олеській школі більше 100 тис грн.; на Буську ДЮСШ – 10 тис грн.; на басейн, щоб покрити заборгованість по основних роботах біля 700 тис грн.; біля 200 тис гривень на завершення робіт в коридорному проході басейного приміщення, що дасть змогу ввести будівлю в експлуатацію, погасивши наявні борги).

На проведення підшивки архівних матеріалів – 30 тисяч гривень. А також 10 тисяч гривень для дитячого будинку у селі Новий Милятин, щоб закупити дезінфікуючі засоби захисту.

Окрім цього депутати виділили 120 тис грн на зарплату працівникам Сторонибабської сільської ради, оскільки там не мають на це коштів. Дана сума має вистачити до кінця цього року.

У результаті обговорення депутати всі рішення прийняли.

По питаннях функціонування медичної галузі в Буському районі та про грядучі зміни в медичній реформі з 1 квітня розповів керівник КНП «Буська центральна районна лікарня» Володимир Замроз. Про це читайте у наступних матеріалах на сайті Буського медіа порталу.

Поділитись у соцмережах: