Сесія Золочівської райради: перемога Кавецького та поразка партії «ЄС»

Сьогодні на позачерговому засіданні депутати Золочівської районної ради обрали нового голову. Ним став 33-річний підприємець зі Львова Орест Кавецький. Він пройшов до ради за списком партії «Сила і Честь».

   На посаду голови Золочівської районної ради була запропонована депутатами лише одна його кандидатура. Представники фракції Європейської Солідарності, які мають найбільше мандатів у раді, відразу заявили, що не братимуть участі у голосуванні за його кандидатуру, натомість навіть не висунули жодного свого представника, що для багатьох стало справжнім подивом. Подейкують, що на вищих партійних ешелонах відбулись домовленості між сторонами.

   Ще нещодавно представники партії “Європейської Солідарності” очолювали більшість (шість із семи) районних рад на Львівщині – Дрогобицьку, Золочівську, Львівську, Самбірську, Стрийську та Червоноградську. Тепер у їхньому списку на одну раду стало менше. Найбільша політична партія «Європейська Солідарність» на Львівщині втратила посаду, за яку ще нещодавно після місцевих виборах активно боролась.

   Сьогодні депутатська більшість районної ради, що склалась із представників партій «Сила і Честь», «Голос», «За майбутнє», «Слуга народу», «ВО «Батьківщина», обрали головою Золочівської районної ради Ореста Кавецького. З 28 зареєстрованих депутатів 23-ої проголосували «за».

  Крім, опозиційної партії «Європейська Солідарність», яка заявила на сесії не братиме участі у голосуванні за Кавецького, не було й представників від ВО «Свобода».

   Відзначимо, що районні ради – це орган, який передбачений Конституцією. Однак наразі районі ради це достатньо бутафорні органи, які не мають ні грошей, ні повноважень.

   Експерти з місцевого самоврядування зазначають, що депутати районних рад, коли заходили минулого року у виборчу кампанію, добре розуміли, з чим їм доведеться зіткнутися після виборів. Відтак зараз ситуація доволі неоднозначна.

   Ймовірно, що в наступному році районні ради будуть ліквідовані, адже майно вони вже все передали територіальним громадам. Відповідно, немає чим управляти і за що платити керівництву та апарату заробітну плату.

Поділитись у соцмережах: