Соколівську амбулаторію за понад два роки так і не добудували

У селі Соколівці мали збудувати один з обіцяних медичних закладів за понад 7,5 млн. грн. Нині сільська амбулаторія готова лише на 30%. І це найбільший недобуд в області.

 «Нам вона дуже потрібна тому, що в нас дітей є багато, і старші люди, які не можуть їхати до району. Нам далеко до району їхати. Так, як тепер карантин був, в маршрутку не можна багато сідати, не хоче шофер брати», – розповідає мешканка Соколівки Світлана Кармеліта.

  26 грудня 2018-го обласне управління капітального будівництва (УКБ) уклало договір з фірмою “Будкомінвестиція”. Компанія мала збудувати амбулаторію за рік. Але за місяць до завершення терміну угоди – управління розриває договір. Загалом за два останні роки управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації розірвало 9 угод з підрядниками. Розірвало, бо компанії відставали від графіку робіт. Так, ситуацію пояснюють посадовці.

  Але по амбулаторії у Соколівці, журналістам “Інсайду” вдалося знайти більш точні причини. На сайті публічних закупівель “Прозоро” разом з розірваною угодою прикріплений ще один документ – пояснення. У ньому написано, що на об’єкті не було журналу ведення робіт, відсутні працівники і роботи не відповідали проєктно-кошторисній документації, що є порушенням будівельних норм.

  «Вони мусять себе виправдовувати. Я пам’ятаю, ми ще на наради ходили, що там затримка по фінансуванню була і Бог знає що. А потім хотіли, щоб ми порушуючи будівельні норми, збудували їм об’єкт. В мене терміни здачі були кінець року. А вони щось хотіли, щоб ми здали ледь не в вересні», – каже директор компанії “Будкомінвестиція” Іван Задорожний.

  Далі майже рік тривали суди, щоб повернути 1,5 мільйона авансу, який заплатили підряднику. І у травні 2021 року УКБ оголошує новий тендер. Компанію обрали, але тепер до завершення програми – лише півроку. А робіт у Соколівці ще на 70%.

Поділитись у соцмережах: