Спортивні і дитячі майданчики у Буську: ремонтуються старі та будуються нові

У Буську міська влада створює нові яскраві та реконструйовує старі спортивні та дитячі майданчики, а громада натомість допомагає навести благоустрій на прилеглих територіях.

Міський голова Р.Сліпець перевіряє конструкцію

Вулиця Воляни. Тут розташований досить затишний дитячий майданчик (на фото вгорі). Створені усі умови для сприяння фізичному розвитку дітей, а головне безпечний для життя та здоров’я. Завдяки коштам з міської казни вдалось закупити різні конструкції: гойдалки, тренажери тощо. Створено волейбольний та футбольний майданчик. За ошатний благоустрій дбають небайдужі місцеві мешканці вулиці.

Містяни радіють, що з’являються нові місця для дитячого дозвілля та занять спортом. Яскраві майданчики з барвистими гойдалками, балансирами, пісочницями, спортивними тренажерами ваблять малечу з раннього ранку.

вул.Солотвина

– За останні роки завдяки коштам міського бюджету вдалось створити більше місць, де можна проводити свій вільний час з цікавістю та користю для здоров’я, розповідає міський голова Буська Ростислав Сліпець.Створені дитячі майданчики по вулицях Є.Петрушевича, Будівельників, Довбуша, пл.Ринок, вул Воляни, а також спортивно-дитячі, що по вулицях Лесі Українки, Папірня, Б. Хмельницького, Солотвина».

Однак, як зізнається мер, ще є хулігани, які час від часу міряються силою саме на дитячих площадках, ламаючи дерев’яні та навіть залізні елементи. Відтак майданчики постійно приходиться ремонтувати. І додає, що на деяких ще потрібно завезти землю, бо буває, що через сильні дощі майданчики «стоять» у воді.

– До мене часто приходять часто батьки та молодь з прохання облаштувати дитячий або спортивний майданчик, – продовжує розмову Ростислав Сліпець. – Ми разом намагаємось знайти потрібне місце для облаштування. З міської казни виділяємо кошти на конструкції, а громада далі висловлює бажання облаштовувати прилеглу територію власними силами. Для деяких майданчиків закупляємо фарбу, а молодь та діти з мамами долучаються до розфарбовування гойдалок.

Містяни неодноразово в коментарях соцмереж зазначають, що спільними зусиллями в трикутнику взаємодії – відповідальна влада+ініціативні жителі+соціально відповідальний бізнес – можна зробити місто чи громаду кращою.

На вулиці Лесі Українки

До прикладу, по вулиці Лесі України завдяки приватним підприємцям, міському голові спільно з місцевими мешканцями і небайдужою молоддю, вдалось відновити спортивний майданчик, де можна побігати футбол.

– Хлопці хочуть займатись спортом: їм не треба – ні алкоголю, ні цигарок. Стараються і роблять все, щоб там було чисто та охайно, – каже місцевий мешканець Тарас Тимчишин. – Підприємці та міський голова Буська Ростислав Сліпець допомогли. Ми власними зусиллями довкола спортмайданчику натягнули сітку. Учасники ініціативи пишаються та тішаться спільним результатом праці, що продовжується.

Найважливіше в даній ініціативі те, що майданчик облаштований активною молоддю та небайдужими ветеранами футболу. Тому, тут немає проблем з утриманням майданчика: всі бережливо ставляться до того, що зробили власними руками. Люди повинні розуміти, що можуть вирішувати свої проблеми самостійно, заручившись підтримкою місцевої влади.

Такі хороші ініціативи надихають інших мешканців міста та району. Головне бажання, і усе вийде! І не потрібно чекати, що вас підтримує 100% мешканців вулиці, достатньо 4-5 однодумців, а інші підтягнуться.

Текст і фото: Роман МАТВІЮК

Поділитись у соцмережах: