Стан захворюваності на ГРВІ, грип серед населення Буського району

В Буському районі, починаючи з 3 тижня, відмічається поступове зростання рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип.

За підсумками моніторингу на  8-у тижні  2020 року (09.02.20-21.02.20) захворіло на ГРВІ, грип 340 осіб, інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 734,3 (при епідпорозі 547,9). Відмічається перевищення епідпорогу на  34 %. Питома вага захворілих дітей до 17 років  складає 48,2% (захворіло 164 дитини).

З початку епідсезону з 27.09.2019 року в районі захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип  4 599 осіб, в т.ч. 2 527 дітей до 17 років (55 %). 

В Львівській області зареєстрований один летальний випадок, пов’язаний з захворюванням на грип типу А, а по Україні – 38 летальних випадків, підтверджених методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), жоден померлий не був щеплений проти грипу типу А.

За розрахунками ВООЗ, упродовж епідемічного сезону в Північній півкулі циркулюватимуть віруси грипу, подібні до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09, A/Kansas/14/2017(H3N2), B/Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87), B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata/16/88).

Для епідсезону 2019-2020 року в Львівській області  наявні дві вакцини від грипу: «Ваксигрип», виробництва Франції (Санофі Пастер) та «Джі Сі Флю», виробництва Кореї (Грін Кросс Корпорейшн). 

В загальній сукупності інфекційних захворювань, грип та ГРВІ складають понад 90%. Практично кожен шостий мешканець може бути залучений в епідемічний процес з цих захворювань, і хоча би один раз впродовж епідсезону може захворіти на гостре респіраторне захворювання. За даними спостережень, дорослі особи можуть хворіти до 7 раз на рік на різні види ГРВІ, а діти до 4-х раз – це особи із слабкою імунною системою, особи з хронічними захворюваннями.

Оскільки епідемію грипу точно спрогнозувати не можна, тому, що це залежить від багатьох факторів, в тому числі природних, то існує можливість попередити захворювання грипом або ж перенести його легше. Основним, найефективнішим та перевіреним засобом специфічної профілактики у боротьбі із важким перебігом грипу та його ускладненнями являється вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною, рекомендується з метою індивідуального захисту будь-якій особі, починаючи з 6-ти місячного віку. Навіть, якщо щеплена особа і захворіє, то перенесе вона це захворювання у легкій формі, без будь-яких ускладнень. Тому, необхідно максимально забезпечити проведення щеплень, у першу чергу особам груп епідемічного ризику.  Застосування вакцини проти грипу повинно здійснюватись протягом усього епідемічного сезону, а не тільки на початку його.

Важливе значення має також і особиста профілактика в період зростання захворюваності — використання масок при догляді за хворим у сім’ї, часте миття рук з використанням мила та спиртовмісних антисептиків, обмеження перебування в місцях з великою скупченістю осіб, часте провітрювання приміщень. 

Захворіли — лишайтеся вдома. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Отож, бережіть себе та будьте здоровими !

Бродівський міжрайонний відділ

ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Поділитись у соцмережах: