Уродженка Бущини передала з Канади власні історико-документальні книги

Канадська дослідниця, авторка Галина Кравчук, яка родом з села Чішки Буського району, видала історико-документальну розвідку «У чужій далекій стороні…». Книга для тих, хто цікавиться історією розселення українців у світі.

   За проханням канадської дослідниці заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин передав два примірника авторки книг «У чужій далекій стороні» Буській центральній міській бібліотеці ім.І.Котляревського.

   «У цій дослідницькій праці наша уродженка наводить численні факти жертовності українських першопрохідців в період освоєння диких прерій, як і їхній титанічних зусиль у перетворенні величезних регіонів Канади у процвітаючий край. Наша уродженка Бущини є автором кількох перекладів доповідей та статтей освітнього, історичного та технологічного характеру, окремі з яких опубліковані в збірниках матеріалів міжнародних наукових конференцій, та цілого ряду статтей з життя української громади Вінніпегу. Книги для Бущини є подарунком від авторки», – зазначив заступник голови Золочівської РДА Богдан Гринишин.

Довідка: Галина Кравчук народилась у селі Чішки Буського району в родині репресованих комуністичних режимом Сталіна колгоспників-хліборобів Костянтина та Ольги Жмур (Дмитрів). Позбавлені можливості навчатися, вони заохочували до науки дочку, з дитинства прищеплювали їй любов до своєї землі.

  Авторка книги “За Україну” (Чернігів, 2008) – життєві спогади її матері, колишньої зв’язкової та станичної УПА Ольги Жмур.

Поділитись у соцмережах: