Уряд зменшив ціну на газ

Кабінет міністрів встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (зараз тариф становить від 6,99 до 10,8 грн). Відповідне рішення уряд ухвалив сьогодні. Зниження діятиме з 1 лютого та до завершення або опалювального сезону, або карантину.

«Вище, ніж 6,99 грн за куб постачальники газу не зможуть підіймати ціну. Це рішення дасть змогу знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Така ціна діятиме з 1 лютого та до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

За словами прем’єра, після встановлення ціни за кубометр на рівні 6,99 грн «приблизно на 500 грн зменшиться середня платіжка».

Також Шмигаль зазначив, що очікує від НКРЕКП ухвалення рішення про зниження граничного тарифу на розподіл газу до 1,79 грн за кубічний метр

У Нацкомісії пояснили, що в Україні суттєво знизились обсяги виробництва теплової енергії, однак відбувається підвищення витрат на зарплати працівникам цих установ та операційних витрат. Отже, необхідно було підвищити тарифи.

Однак з цим не погодились самі українці – у кількох областях розпочалися «тарифні» протести. Тоді Кабмін вирішив поновити державне регулювання цін на газ.

Поділитись у соцмережах: