У Буську приміщення найстарішої комунальної аптеки продають

Львівська облрада доповнила перелік об’єктів, які виставлять на приватизацію у 2021 році. До переліку додали приміщення комунальної аптеки №91 у Буську. 

   Нагадаємо, Буський медіа портал писав, що у 2017 році колектив ДКП «Центральна районна аптека №91 м.Буськ» заявляв про те, що аптеку, яка існує з часів Другої Світової війни хочуть виселити, а приміщення передати в оренду приватним аптечним закладам. Якщо це вдасться Управлінню майном спільної власності Львівської обласної ради зробити, їздити по ліки мешканцям Буського, Радехівського, Золочівського району доведеться до Львова. Це вже не вперше на території області намагаються закривати комунальні аптеки, створюючи  суттєві незручності для певних категорій населення (онкохворі, психічнохворі тощо), які через аптеку забезпечуються знеболюючими (наркотичними) препаратами.

 За її словами, спочатку Управління майном спільної власності Львівської обласної ради,  продало одну із кімнат аптеки, але із виручених коштів ні копійки на ремонт комунальної аптеки не дали (аптека на власному забезпеченні і потребує ремонту), а потім почались знову утиски. До аптеки, яка колись виготовляла ліки, почали масово їздити представники приватних мережевих аптек, які цікавляться приміщенням, адже воно  знаходиться у самісінькому центрі міста, а це неабиякий «ласий шматок».

  Марія Іваськів каже, що ДКП «Центральна районна аптека №91 м.Буськ» до останнього забезпечувала ліками сільських мешканців у Львівській області. Однак, через руйнівну політику центральної влади, бездіяльність власника, агресивне збільшення конкуренції з боку комерційних аптек, вони також, на жаль, змушені були піти на закриття ряду своїх сільських підрозділів в області.

   А тепер якщо аптеку позбавлять приміщення, це призведе до її фактичного закриття, адже аптека не може функціонувати без приміщення. Більш того, закриття аптеки викличе суспільне невдоволення, так як цими діями будуть створені суттєві незручності для певних категорій населення (онкохворі, психічнохворі тощо), які через аптеку забезпечуються знеболюючими (наркотичними) препаратами. Аналогічна ситуація склалася у Золочівському районі мешканці якого, після закриття там останньої комунальної аптеки, змушені їздити за ліками у сусідні райони та до м.Львів.

   За допомогою колектив ДКП «Центральна районна аптека №91 м.Буськ» вже звертався минулого року до депутатів Буської районної ради. Депутати одноголосно виступили за те, щоб взяти у районну комунальну власність аптеку з приміщенням. Відтак було прийнято рішення про звернення до Львівської обласної ради щодо безплатної передачі з спільної власності територіальних громад Львівської області у спільну власність територіальних громад сіл, селищ Буського району нерухомого майна, яке перебуває на балансі КП «ДКП «Центральна районна аптека №91 м.Буськ. Це рішення від 12 травня 2016 року було надіслане до Львова. І від того часу до сьогодні – відповіді немає.

   Вже за останньою нашою інформацією (березень 2017 рік), в.о завідувача ДКП «Центральна районна аптека №91 м.Буськ» Ігора Лукаша у Львові заставили написати заяву на звільнення. Тож ймовірно незабаром може з’явитись новий керуючий аптеки, який швидко згодиться на продаж приміщення та втілюватиме ідею створення приватного аптечного закладу.

   До речі, колектив цієї аптеки тоді побував на прийомі голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, який проходив у Буську. Олександр Ганущин хоч і вислухав працівників, однак надії на порятунок збереження приміщень аптеки, не зміг вселити. 

 А у березні 2020 року комунальну аптеку №91 у Буську було закрито. Відпуск психотропних та наркотичних таблетованих препаратів здійснює аптека №1 у м. Львів, вул. А.Фредра, 2. 

Поділитись у соцмережах: