У Буську підприємство по вирощуванню салату використовує комп’ютерні технології

Щотижня у величезних теплицях у Буську збирають понад тридцять тисяч кущиків салату. Цілий рік тут підтримують температуру 25 градусів, а комп’ютерна програма вирішує, коли на саджанці потрібно світити сонцю, коли – падати дощу, регулює вміст мікроелементів у воді. Це теплиці компанії «Галіція Ґрінері», що розташована у місті Буську. Сьогодні до відомого підприємства по вирощуванню салату завітала директорка Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська.

У рамках робочого візиту керівниця АПК Львівської ОДА Юлія Шопська разом із головою Буської РДА Олегом Ковалем, першим заступником голови Богданом Гринишином та заступником Тарасом Думою оглянули виробничі потужності підприємства, ознайомилась з процесом вирощування салату та поспілкувалась з директором підприємства Сергієм Ленчуком щодо розв’язання проблемних питань.

«Наше підприємство має 5 гектарів площі з перспективою розбудови до 15 га, – розповідає директор ТОВ  Galicia Greenery Сергій Ленчук.Батавія, лолло росса, ромен, фрізе, рукола – це не повний перелік видів салату, які тут вирощуємо. Найбільш популярний – це зелено-кучерявий салат, таких видів 20. Шлях рослини від пророщеної насінини до прилавку триває три тижні; за цей час її тричі пересаджують. Басейни допомагають зекономити, адже вода не поглинається ґрунтом, а спеціальні мікроелементи не дозволяють шкідникам псувати коріння. Поливаємо листя салату за допомогою комп’ютера, затрачаючи чимало електроенергії. А вона в Україні порівняно з Нідерландами дорожча на 30 %. Якщо порахувати все, то ми вже зараз програємо у своїх можливостях по відношенню до європейських споживачів, у яких затрати є суттєво нижчими, а ціна – вищою».

Салат, що вирощений у Буську, купують ресторани та супермаркети по всій країні, що є значним досягненням та подальшою перспективною розвитку підприємства. Але, як зізнається директор, основна проблема, яка стоїть на шляху розвитку – це вартість електроенергії, яка останнім часом подорожчала в рази і, що, ймовірно, продовжуватиме дорожчати.

Як зазначила після ознайомлення роботи підприємства Юлія Шопська, в Львівській ОДА розробляється проект державної підтримки АПК на 2021/23 роки, де планується включити можливість підтримки таких підприємств, аби полегшити їхню роботу на території Львівської області, що дасть змогу у подальшому створювати нові робочі місця.

«Найближчим часом плануємо обговорити проект Програми АПК на 2021/23 роки, щоб включити підтримку напрямку роботи таких підприємств щодо озвучених проблем. Потрібно зробити все, щоб такі сучасні та високотехнологічні підприємства не залишались наодинці зі своїми проблемами», – наголосила Юлія Шопська.

Нагадаємо, ТОВ «Галіція Грінері» з’явилось в Україні у 2012 році, як компанія, що займається вирощуванням салатної зелені у теплицях методом сухої гідропоніки. Компанія локалізується  в м. Буськ, на Західній Україні. Підприємство повністю належить Galicia Greenery Holding BV, до складу якого входять Нідерландське об’єднання виробників сільгосппродукції Prominent та Rainbow, що об’єднують понад 40 виробників тепличної продукції. Проекти Holding BV  окрім України розташовані у Нідерландії, Грузії та Казахстані.

Поділитись у соцмережах: