У Буську судитимуть медиків, через яких, ймовірно, померла породілля

Інцидент стався у березні 2018 року у пологовому відділенні однієї із центральних районних лікарень Львівщини. Того дня, 32-річна мешканка одного із сіл області народила здорове немовля, однак незадовго її стан раптово погіршився.

  Після консилярного огляду породіллі трьома професійними акушер-гінекологами, їй не було проведено належного обстеження, не встановлено вірного діагнозу та не призначено відповідного лікування. Як наслідок, після проведення реанімаційних заходів жінка померла. Сиротами залишилось троє малолітніх дітей.

  Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області

  Встановлено, що у разі проведення лікарями комплексу заходів щодо своєчасної діагностики, смерті пацієнтки можна було б уникнути. Такі дії лікарів кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки).

  На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, а обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті. Максимальний термін покарання, який загрожує медикам, – 2 роки позбавлення волі.

  За інформацією Буського медіа порталу, мова йде про лікарів Буської центральної районної лікарні. У соціальні мережі та різних неофіційних сторінках Facebook, навіть були оприлюднені прізвище медиків, що викликало у районі обурення серед мешканців, які впевнені, що серед цих лікарів, є дуже хороші спеціалісти. Варто зазначити, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. Також це регламентується ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України. Принцип презумпції невинуватості повинен бути одним з найголовніших у процесі здійснення кримінального переслідування особи, адже він спрямований на забезпечення права на справедливий суд і захисту особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Поділитись у соцмережах:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*