У Буську хворий на коронавірус з сусіднього району міг заразити людей

Сьогодні стало відомо про хворого на коронавірус хлопця 1998 року народження, мешканця села Великосілки Кам’янка-Бузького району, який проходив медичний огляд у Буській центральній районній лікарні. 

Про це у розмові з журналістами нашого видання розповів керівник робіт з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру на території Буського району, перший заступник голови Буської РДА Богдан ГРИНИШИН.

– Коли стало відомо про потенційну загрозу у Буську?

– Сьогодні в опівночі до мене зателефонували зі Львова і повідомили, що на території Буського району є контактні особи, які мали контакт із хворим на коронавірусом хлопцем із сусіднього району. Відразу оперативно всі служби розпочали роботу. Відомо, що хлопець проходив лікування у медичному центрі святої Параскеви у місті Львові. Після цього повернувся додому. Через два дня стан здоров’я хлопця погіршився, тому його батько завіз до Буської районної лікарні на огляд, де той у понеділок, 6 квітня, пройшов УЗД, побував у ренген-кабінеті та здав аналізи у діагностичному центрі, що поблизу районної лікарні. Згодом із Львівського медичного центру йому перетелефонували і повідомили про лабораторно підтверджений коронавірус.

– Де зараз перебуває хлопець?

– Його забрали у Львівську обласну інфекційну лікарню.

– Чи встановлені всі особи у Буську, з якими хлопець контактував?

– Так, ми оперативно цим зайнялись. Наразі лікарі, медсестри лікарні та лабораторії, з якими хлопець контактував пішли на самоізоляцію, через 2-3 дня зробимо їм експрес-тести. Роботу діагностичного центру у Буську було призупинено до 10 години, всюди було проведено дезінфекцію приміщень. З завтрашнього дня робота лабораторії продовжиться.

– Вже більше тижня триває робота по тестуванню населення на COVID-19. Скільки за сьогодні протестовано осіб у Буському районі?

– Сьогодні мобільні бригади протестували 26 осіб із Красного, Буська, Олеська, Закомар’я, Хватова, Яблунівки, Побужан, Соколя, Ракобовтів.

Поділитись у соцмережах: