У Золочеві реконструкція площі Вічевої на завершенні

В рамках програми Президента України «Велике будівництво» у Золочеві триває реконструкція площі Вічевої та прилеглих до неї вулиць.

  Золочів – унікальне місто, що вирізняється з-поміж інших міст Львівщини своєю красою, історією та архітектурою. Площа Вічева є візиткою славного міста Золочів, адже на ній встановлений один із перших пам’ятників уродженцю Золочівщини – Маркіяну Шашкевичу. Сучасна площа Вічева має свою цікаву та унікальну історію. З найдавніших часів територія площі була спеціально відведена під торгівлю місцем, та мала різні назви – площа Новий Ринок, площа Головний Ринок, площа Ринок. Перші згадки про площу відносяться до першої половини ХVI століття, в цей час вона мала назву «Старий ринок» та «Стара торговиця».

  Ремонтні роботи по реконструкції площі Вічевої стартували у жовтні 2017 року. В першу чергу, проведено реконструкцію по вулиці М. Шашкевича та площі головного входу в церкву Воскресіння Господнього, а також по вулиці Г.Сковороди та партеру головного входу до костелу Успіння Пресвятої Богородиці. Робітники провели заміну мереж зв’язку, електричних та газових мереж, мереж водопостачання, а також замінили каналізаційний колектор. Для безпеки жителів міста та для зручності пожежників встановлено пожежні гідранти. 

  Наразі реконструкція триває, на площі працюють ремонтні бригади та спецтехніка. На сьогоднішній день проведено реконструкцію стилобату пам’ятника видатному Генію Маркіяну Шашкевичу, частково замощено бруківкою нове покриття на площі. На площі встановлені пандуси, що створять зручні умови для доступного пересування пішоходів та маломобільних груп населення. Планується також встановити зовнішнє освітлення та улаштувати фонтан, який стане окрасою цієї локації. Загальна кошторисна вартість проєкту складає 62,7 млн грн. У 2021 році передбачено близько 18 млн. грн.

   Оновити площу Вічеву планують восени до 210-ї річниці від дня народження великого Будителя Галичини – Маркіяна Шашкевича.

  Пані Марія, мешканка Золочівщини, розповідає про площу Вічеву: «У нашому місті Золочів дуже гарний центр, і його окраса – це площа Вічева. Тепер мешканці та гості міста матимуть оновлене місце для зустрічей, спілкування, відпочинку та прогулянок. А наше місто стане затишним і дійсно європейським».

Поділитись у соцмережах: