У Красному вшанували світлу пам’ять Василя Кука

Сьогодні керівництво районної адміністрації, райради, Красненської селищної ради, громадськість зібравшись біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 107-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого, віддали йому шану та вшанували світлу пам’ять.

Біля меморіалу «Борцям за волю України», розташованому на його малій батьківщині – в селищі Красне від представників влади та громадськості, ветеранських організацій були покладені квіти до могили Василя Кука.

Після молитви учасники взяли участь в годині пам’яті «Життя, як виклик», що підготували працівники Красненської селищної бібліотеки та ветерани національно-визвольних змагань. Для присутніх в приміщенні бібліотеки був продемонстрований фільм-спогад про життя Василя Кука, який по завершенню був обговорений.

На захід завітали голова Буської РДА Олег Коваль, голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, настоятель храму св.Володимира отець Юрій Толочний, керівниця відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, екс-керівник райдержадміністрації Петро Мороз, і колишній заступник Олег Ільків, селищний голова Красного Микола Чучман, львівські історики Ярослав Сватко та Микола Посівнич, ветерани РО Братства ОУН-УПА та інші.

Усі гості мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі. 

Нагадаємо, Василь Кук народився в селищі Красне. Став головнокомандувачем УПА з 1950 року, після загибелі Романа Шухевича. 1954-го його затримали кагебісти. Без вироку суду Кук провів у в’язницях 6 років. Останнім часом проживав у Києві.

фото автора

 

Поділитись у соцмережах: