У Новосілках вшанували пам’ять Будителя Галичини – отця Маркіяна Шашкевича

З нагоди 177-річниці від дня смерті натхненника національного пробудження Галичини, автора першої книжки українською мовою «Русалка Дністрова», нашого земляка, отця Маркіяна Шашкевича у селі Новосілки молитвою відбулось вшанування пам’яті.

На цвинтарі, на місці першого поховання поета зібрались голова Буської РДА Олег Коваль, голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови Буської РДА Тарас Дума, сільський голова Новосілківської сільської ради Володимир Яворський, начальниця сектору культури, молоді та спорту Людмила Ціхоцька, начальниця відділу освіти Галина Олійник, директор НВК “Новосілківська ЗОШ ім.М.Шашкевича Станіслав Гуменний, директор місцевого садиби-музею Леся Біскуп та інші.

До присутніх з повчальним словом звернувся місцевий отець Юрій Годісь, який відправив на місці поховання панахиду. Він розповів про постать о. Маркіяна, його служіння і любов до рідного краю, які є прикладом для всіх нас в цей нелегкий для нашого народу час, а також звернув увагу представників влади на проблемну ділянки дороги в селі, яка вкрай потребує ремонту. 

Присутні представники влади вшанувуючи пам’ять отця поклали квіти до місця його першопоховання та запалили лампадки.

Згодом, Леся Біскуп, директор музею провела коротку змістовну та цікаву екскурсію для гостей.

Нагадаємо, тут, у Новосілках, отець жив, займався громадською та священичою діяльністю, тут він помер 7 червня 1843 року та був похований. У 1893 році тлінні останки Маркіяна Шашкевича з ініціативи «Просвіти» та за масової участі населення Галичини було перенесено до Львова на Личаківський цвинтар.

Фото: Роман Матвіюк


Поділитись у соцмережах: