У Побужанах діє народознавча світлиця

Понад сотню експонатів давнього побуту українців представлено у світлиці, яку створила в серпні 2018 року місцева мешканка, художній керівник Народного дому села Побужани, а за сумісництвом, депутат Буської райради Марія Гаєвська.

У колишньому занедбаному приміщенні закладу культури, в якому вдалось зробити невеличкий ремонт, розмістилися старовинні рушники, вишиті сорочки, скатертини, доріжки, картини, предмети побуту та багато інших речей. Допомогли односельчани, які чимало принесли речей, які вживали у господарстві наші предки. Їх тут не злічити. Точної кількості ніхто ще не рахував. 

Відчуття, з якими перебуваєш у світлиці, з якими його залишаєш, особливі. Справді емоції, які викликають ці роботи, не передати словами. Кожна робота – це новий вимір часу, це мить повернення в історії на роки. Ще й кожна деталь має значення.

Як зізнаються мешканці села, ця світлиця особлива, бо враження, які гості отримують після знайомства з експонатами жодного не залишає байдужим. У найближчих планах планується, що світлиця стане місцевим краєзнавчим музеєм.

Фото Романа МАТВІЮКА

 

Поділитись у соцмережах:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*