У селищі Красне дерев’яна церква св.Пророка Іллі відзначає 270 років з дня заснування

Сьогодні храмове свято та 270-ту річницю з дня заснування відзначає дерев’яна церква св.Пророка Іллі, яка була збудована гуцульськими майстрами за технікою «без єдиного цвяха».

Храм є надбанням національної архітектури, який зберіг свій первісний вигляд до теперішнього часу Підтримували зовнішню красу храму численні реставрації. Найграндіозніша з них відбулася в 1886-1900 роках. Її результатом стало зведення нової дзвіниці біля церкви. Цікаво, що внутрішнє оздоблення святині досить скромне. Безліч ікон і стародавній вівтар створюють неповторну спокійну атмосферу в храмі. Однією з родзинок церкви Святого Іллі є колодязь. Мало хто знає достовірну історію його походження. Але більшість подорожніх стверджують, що вода в ньому має цілющі властивості і відмінно втамовує спрагу.

Храмова ікона датується 1765 р. Пам’ятка відноситься до яскравих творів галицької школи. У церкві зберігаються Хрест із мощами Пратулинських мучеників і частичка Глинянського хреста. Також є ікона отця Піо з реліквіями та ікона отця Шарбеля з реліквією.

30 липня 2012 року, неподалік від залізничного переїзду, по вулиці М.Грушевського відбулося освячення фундаменту і закладення першої цеглини нового храму Української Греко-Католицької Церкви св.Пророка Іллі. Зараз храм ще добудовується. Минулого року отець Степан Жукровський з парафіянами провели перші Богослужіння в новій будівлі.

Поділитись у соцмережах: