У селі Задвір’я завершується реконструкція даху народного дому

За кошти обласного бюджету, що в рамках реалізації Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення у селі Задвір’я, завершується реконструкція даху народного дому, що зупинить подальше руйнування будівлі та дасть можливість повноцінно функціонувати місцевому закладу культури.

Обсяг виконаних робіт на об’єкті проінспектували голова Буської РДА Олег Коваль, його заступник Тарас Дума та голова Задвір’янської сільської ради Павло Юрдига.

– На сьогодні повноцінно виконанні демонтажні роботи (розбирання покриття покрівель з черепиці, лат, крокв, парапетів), завершується улаштування даху народного дому із металочерепиці (встановлення крокв, вогнезахист лат), – розповідає Павло Юрдига. – Загалом роботи виконанні на 90%. Вартість робіт складає 4 млн 200 тис грн. У 2017 році в рамках реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року, Задвір’янська сільська рада виготовила за власні кошти Проектно-кошторисну документацію на Реконструкція даху народного дому.

Не секрет, що однією з основних проблем є відсутність можливості повноцінного якісного функціонування досить великого приміщення Народного дому. Зусиллями громади проводяться поточні ремонти будівлі народного дому та бібліотеки, однак місцева сільська рада фінансово не спроможна з акумулювати кошти для виконання всіх необхідних робіт. У Народному домі діє декілька гуртків вокальний, танцювальний дитячий та драматичний.

Площа Народного дому 794 м2, з них задіяно у роботі не більше третини. Кожен із хорових та драматичних гуртків у рік видають по декілька заходів. Через свій незадовільний стан Народний дім функціонує у теплу пору року силами ентузіастів, що там працюють. Решту площі простоює, і навіть при бажанні сільської ради здати її в оренду поки це не вдалося.

Як зазначив голова Буської РДА Олег Коваль, для реалізації цього завдання як найкраще підходять народні доми, чи як тепер заведено говорити центри громади. В перспективі вони в селах повинні стани тим стартовим майданчиком, платформою на базі якої громада отримуватиме послуги, розвиватиме свою культуру, промоцію території, займатиметься самоосвітою, прийматиме рішення. Народний дім, який знаходиться в селі Задвір’я зараз не може виконувати подібні функції через те, що будівля перебуває в незадовільному стані. Для повноцінного функціонування народного дому та розширення його функціонального призначення було розпочато реконструкцію даху, що вже на етапі завершення. Це буде першим кроком, що зупинить його подальше руйнування та дасть можливість його використання за призначенням.

Окрім цього, заступник голови Буської РДА Тарас Дума, який мешкає у селі Задвір’я, разом зі сільським головою Павлом Юрдигою розповіли, що цьогоріч сільська рада подала на ДФРР проект будівництва незавершеної будівлі закладу дошкільної освіти, що по вул.Шкільна 3, яке стоїть понад 20 років пусткою.

– Ця будівля 1989 року, – каже Тарас Дума. – Планувалось, що вона слугуватиме закладом для дошкільної освіти, але у переломні 90-ті роки, всі роботи були призупинені, згодом тут жили люди, яких потім виселили. Вже понад 20 років будівля залишається «законсервована», що призводить до руйнування. Довкола будівлі територія заростає чагарниками, тому доводиться власними силами громади обкошувати.

Для завершення будівництва закладу дошкільної освіти було розроблено відповідний проект і поданий цього року на ДФРР. Загальна кошторисна вартість робіт складає 15 млн. грн. Якщо ж все таки вдасться цей проект реалізовувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, для сільської ради це дасть змогу охопити освітою та дозвіллям 40 дошкільнят в максимально комфортних умовах та створити нові робочі місця.

Поділитись у соцмережах: