Хто встановлює вартість платних послуг, які надаються в лікарні

У лікарнях, які уклали договори з Національною службою здоров’я, медична допомога є безоплатною для пацієнтів у межах Програми медичних гарантій. Але окрім безоплатних послуг лікарні можуть офіційно надавати пацієнтам платні послуги, які не входять у Програму медгарантій.

  Перелік цих послуг затверджено Постановою Кабінету міністрів (https://bit.ly/2DQoHMY). Наприклад, це косметологія, масаж, медогляд для отримання візи, зубне протезування тощо.

  Також послуги є платними, якщо пацієнт вирішив отримати їх без направлення лікаря або медичний заклад не має договору з НСЗУ на їх надання. Детальніше про перелік платних послуги ми писали тут: https://bit.ly/3m63FNN.

  Пацієнти часто запитують, як дізнатись офіційні тарифи на платні послуги. Розповідаємо.

  Скільки коштують платні послуги? Вартість платних послуг, які надають в комунальній лікарні, встановлює її власник — місцева влада. Таким чином, вартість тієї самої послуги в різних лікарнях може відрізнятися.

  Як дізнатися ціну на платні послуги? Медичний заклад повинен розмістити цю інформацію в доступних для пацієнта місцях: на своєму сайті, в соціальних мережах і на інформаційних стендах безпосередньо в приміщенні. Таким чином пацієнти зможуть порівняти ціни на послуги в комунальних і приватних лікарнях та обрати те, що їм підходить.

  Наголошуємо, що оплата за платні послуги має відбуватися офіційно у касі медичного закладу або безготівково через термінал, а пацієнту мають видати чек.

  Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, вам безпідставно відмовили в наданні послуги чи вимагали гроші за безоплатні послуги, зверніться по роз’яснення до керівника лікарні. Якщо це не спрацювало — до власника медзакладу, тобто місцевої влади, і в місцевий департамент охорони здоров’я. Якщо не вдалося вирішити проблему на місці, то можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ, тут пояснюється, як це зробити: https://bit.ly/3Dxgmar.

За матеріалами
Національної Служби Здоров’я України

Поділитись у соцмережах: