Хто має право на додаткову відпустку на дітей

Додаткова відпустка працівникам/цям, які мають дітей – це додаткова соцвідпустка, яка надається щорічно. Але право на таку відпустку, якщо працівник/ця нею не скористалися, зберігається і в наступних роках. Докладніше про те, кому вона надається.

  Відповідно до ст. 19 Закону “Про відпустки” передбачено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, одинокій матері, батьку дитини або людини з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, яка виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КзПП).
 За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. 
   Додаткова відпустка, передбачена ст. 19 Закону, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. Відпустка є оплачуваною і надається певній категорії осіб, зокрема, одиноким матерям і батькам, опікунам, жінкам, які виховують дітей з інвалідністю або усиновили дитину тощо, з метою належного поєднання їх трудової діяльності з виконанням сімейних обов’язків.
  Така відпустка надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника.
  Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, то він має право використати цю відпустку, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі не використані дні відпустки, згідно із ст. 24 Закону “Про відпустки”.
Поділитись у соцмережах: