Чому у січні 2022 року зменшився розмір житлової судсидії, – роз’яснення

У зв’язку з численними зверненнями громадян Золочівського району щодо зменшення розміру житлової субсидії за січень поточного року (у порівнянні з груднем 2021 року), в Управлінні соціального захисту населення Золочівської РДА роз’яснили наступне:

  Житлова субсидія розраховується як різниця між розміром обов’язкового відсотка платежу домогосподарства і розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунальних послуг.

  Урядовим рішенням з березня 2020 року на період карантину розрахунок житлових субсидій проводився з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів на:

– холодне водопостачання та водовідведення (5,4 куб.м замість 3,6 куб.м);

– газопостачання (крім опалення) (8,1 куб.м замість 5,4 куб.м; 15,75 куб.м замість 10,5 куб.м);

– електроенергія (крім опалення) (105 кВт год. замість 70 кВт год. (за наявності газової колонки);  150 кВт год. замість 100 кВт год. (за відсутності газової колонки).

  У зв’язку зі зміною епідеміологічної та економічної ситуацій з 01.10.2021 року норма про збільшення соціальних нормативів для призначення житлових субсидії залишилася чинною лише для областей, які перебувають в «червоній» карантинній зоні.

   Львівська область перебувала в «червоній» карантинній зоні у жовтні, листопаді і грудні 2021 року.

   З 01.01.2022 року у Львівській області знято «червону» карантинну зону і у зв’язку з цим субсидія у січні нарахована у межах соціальних нормативів послуг без збільшення 50 відсотків.

Поділитись у соцмережах: