Щоб не допустити захворювання на пташиний грип у Буському районі

У Буську відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Буській районній державній адміністрації на якому розглядалось питання про профілактику високопатогенного грипу птиці та території Буського району. Даному засіданню передумав факт, що з початку 2020 року на території сусідньої Республіки Польща відбулося декілька спалахів пташиного грипу, від небезпечного вірусу одразу в двох регіонах країни загинули понад ста тисяч птахів.

 У Великопольському воєводстві нині перевіряють три десятки птахоферм. Масштабнішою польські ветеринари вважаються епідемію в Люблінському воєводстві – цей регіон один із найважливіших для птахівництва, і ферми у ньому розташовані близько одна від однієї.

 Зазначається, що Польща є одним з найбільших виробників м’яса птиці в Європі – і спалахів пташиного грипу тут не фіксували від 2017-го року.

  В індивідуальному секторі Буського району наявно 113 тисяч 651 голів птиці, на території району наявно одне птахогосподарство ТОВ “Адванс Захід” (с.Утішків), станом на 9 січня 2020 року в господарстві наявно 200 тисяч голів бройлера. В районі створено 4 групи для проведення подвірних обходів і вивчення епізоотичної ситуації щодо захворювань птиці та с/г тварин.

 Протягом 2019 року в Буському районі проведено дослідження 300 проб крові на грип птиці (200 проб індивідуальний сектор, 100 проб птиця птахогосподарства) – результат дослідження негативний. Загалом фахівці ветеринарної медицини, за всі роки роботи, ще не реєстрували жодного випадку гострого вірусного захворювання – пташиного грипу у Буському районі. 

 Враховуючи те, що поширення збудника цього небезпечного захворювання розпочалося у сусідній країні, члени комісії вирішили забезпечити виконання заходів, передбачених Планом заходів на випадок виникнення захворювання грипом птиці в населених пунктах Буського району. Вирішено також продовжувати проводити роз’яснювальну роботу серед населення, здійснювати подвірні обходи з метою виявлення хворої та підозрілих на захворювання птиці. 

 Нагадаємо, що інфіковані птахи поширюють вірус грипу А через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередньо контакти з інфікованими водоплавними птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт з поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода, корм), що були заражені вірусом. 

Поділитись у соцмережах: