Щодо нового коронавірусу (2019-nCoV)!

Бродівський міжрайонний відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє: cтаном на 3 лютого 2020 року у світі зареєстровано 17 389 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, зокрема 362 летальні.

Підтверджено 152 випадки завезення нового коронавірусу в 23 країнах світу, зокрема 25 випадків у країнах Європи: 10 — у Німеччині, 6 — у Франції, 2 — в Італії, 2 — у Росії, 2 — у Великобританії, по 1 — в Іспанії, Фінляндії та Швеції. За межами Китаю про один летальний випадок хвороби повідомили Філіппіни.

В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

Спалах пневмонії від раніше не відомого виду коронавірусу був зафіксований в Ухані в грудні минулого року. Експерти Центру контролю і профілактики захворювань Китаю встановили, що джерелом зараження є дикі тварини, яких продавали на міському ринку.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка, кашель та уcкладнене дихання.

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень. 

Влада Китаю розширює заходи боротьби з поширенням інфекції. З 26 січня заборонена торгівля дикими тваринами, а на всі скотарські ферми накладено карантин. Парки розваг «Діснейленд» у Шанхаї і Гонконзі припинили роботу. У Пекіні та інших містах заборонені масові заходи. Крім того, понад 56 мільйонів людей у 18 містах провінції Хубей фактично перебувають під карантином.

30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ).

Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.

Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску та звернутися до лікаря.

Як захиститися від інфікування:

1. уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

2. не торкайтеся обличчя немитими руками;

3. часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

4. ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;

5. уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

  • якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати).
  • якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу.
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки.
  • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу!

Поділитись у соцмережах: