Як депутати Буської міської ради призначали старосту Заводського старостинського округу

Згідно чиного законодавства старост у округах, які входять до територіальної громади, не обирають на місцевих виборах. Їх призначають депутати рад за поданням голови громади.

   Після оприлюднення підсумків виборів міського голови та депутатів Буської міської ради, у громаді на сесії утворили 12 старостинських округів та призначили відразу 9 старост, а трьох відклали для пошуку відповідних кандидатур.

 Питання призначення старости – надто актуальне питання. Приміром, по дев’яти старостах громадського обговорення чомусь не було: міський голова за своїм поданням подав кандидатури на розгляд сесії, де депутати в жвавій дискусій прийняли і «старі, і «нові» обличчя. Але у Заводському старостинському окрузі місцева влада вирішила «дослухатись» до громади. 

   Після першого організованого сходу села у Заводському, люди вдруге нещодавно зібрались, щоб обрати старосту, який їм до вподоби.

   Навіть на останнє зібрання приїхав Буський міський голова Ростислав Сліпець.

  Стати старостою Заводського старостинського округу висловився першим Володимир Сірий, далі Леся Нагорна та Ігор Політило. Найбільше підтримку отримав Володимир Сірий, найменше – Ігор Політило.

   Буський міський голова Ростислав Сліпець, який був присутній на зборах громади, сказав, що пропонуватиме на сесії депутатам кандидатуру Володимира Сірого, якщо кандидат не набере достатньо голосів, далі запропонує Лесю Нагорну, або якщо й двох не підтримують, тоді й Ігора Політила.

   При цьому божився, що вся фракція партії «Батьківщина» буде голосувати за всі три кандидатури, та не так сталось, як гадалось. Один із депутатів партії Тимошенко при голосуванні за двох кандидатів «утримався», а натомість за останнього проголосував «за». Цікавий політичний маневр?

   Отже, «за» Володимира Сірого – 11 голосів, проти – 2, утрималось – 7.

    «За» Лесю Нагорну – 13, проти – 2, утрималось – 5.

   «За» Ігора Політила – 19, проти – 1, утрималось – 2.

   Останній набрав достатню кількість голосів (із необхідний 14). На знак протесту проти рішення своїх колег, залу засідань покинули двоє депутатів – Сергій Бондаренко та Василь Кашуба.

   У соціальних мережах люди розділились у своїх думках, щодо кандидатів: одні – підтримують та вітають новообраного старосту, а другі – готуються до акцій протестів, бо не мають наміру миритись із рішенням місцевої влади, бо на сході села найбільшу підтримку отримав Володимир Сірий.

  Нагадаємо, на сході села 87 людей проголосували за Володимира Сірого, 34 – за Лесю Нагорну та 11 – за Ігора Політила. Думку громади місцева влада проігнорувала.

Поділитись у соцмережах: