За підсумками моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ 4 тижня (20 січня по 26 січня 2020 року) в Буському районі захворіло 292 особи, дітей до 17 років – 182, інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 630,6 при епідпорозі 547,9, що вказує на перевищення епідпорогу на 15,1 %.
Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися особам з груп ризику: особам з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особам віком понад 65 років, особам, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, віком 6 міс. – 5 років, персоналу медичних закладів, вагітним.
За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у епідсезоні 2019-2020 року в Україні ймовірно циркулюватимуть:
-вipyc, подібний до A/Brisbane/ 02/2018(H1N1)pdm09;
-вipyc, подiбний до A/Kansas/l4/2017(H3N2);
-вipyc, подiбний до B/Colorado/06/2017(лiнiя B/Victoria/2/87);
-вipyc, подiбний до B/Phuket/3073/2013 (лiнiя B/Yamagata/l6/88).
В Львівській області наявні дві вакцини від грипу: «Ваксигрип», виробництва Франції (Санофі Пастер) та «Джі Сі Флю», виробництва Кореї (Грін Кросс Корпорейшн).
Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:
- Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
- Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
- Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ніс та рот ліктем або серветкою — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
- Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
- Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте шанси потрапляння їх в організм.
- Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною вітамінізованою їжею.
- Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз та призначити правильне лікування.
Бродівський міжрайонний відділ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»