Як захиститись від грипу?

За підсумками моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ 4 тижня (20 січня по 26 січня 2020 року) в Буському районі захворіло 292 особи, дітей до 17 років – 182, інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 630,6 при епідпорозі 547,9, що вказує на перевищення епідпорогу на 15,1 %.

Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і  небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися особам з груп ризику: особам з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особам віком понад 65 років, особам, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, віком 6 міс. – 5 років, персоналу медичних закладів, вагітним.

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у епідсезоні 2019-2020 року в Україні ймовірно циркулюватимуть:

-вipyc, подібний до A/Brisbane/ 02/2018(H1N1)pdm09; 

-вipyc, подiбний до A/Kansas/l4/2017(H3N2); 

-вipyc, подiбний до B/Colorado/06/2017(лiнiя B/Victoria/2/87); 

-вipyc, подiбний до B/Phuket/3073/2013 (лiнiя B/Yamagata/l6/88).

      В Львівській області  наявні дві вакцини від грипу:  «Ваксигрип», виробництва Франції (Санофі Пастер) та «Джі Сі Флю», виробництва Кореї (Грін Кросс Корпорейшн).

Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:

  1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
  2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.
  6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
  7. Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 

Бродівський міжрайонний відділ  ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

Поділитись у соцмережах: