Як на Бущині мобільна група перевіряє дотримання карантину

Про те, як сьогодні у селищі Красне здійснювалась робота мобільної групи у закладах торгівлі, на ринку, перукарні та під час транспортного перевезення – спостерігав журналіст Буського медіа порталу.

Мобільна група у складі начальника Буського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ігора Белея, керівника відділу з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Геннадія Булавенка та дільничного офіцера поліції Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Віктора Микули розпочала роботу з місцевого ринку «Виробничок», щоб  перевірити чи дотримуються тут санітарно-гігієнічних норм: забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, облаштування робочих місць, забезпечення дезінфікуючими засобами та антисептиками, а також як стежать за станом здоров’я своїх працівників у період карантину.

При вході в деякі магазини на ринку помічаю розміщене попередження, що дозволено вхід лише одній або двом особам. В доступних для відвідувачів місцях розміщено пам’ятки, плакати з рекомендаціями щодо профілактики захворювань населення на респіраторну інфекцію COVID-19.

У магазинах після появи мобільної групи почали вдягати маску – і відвідувачі, і працівники. Хоча чимало продавців таки працюють постійно в масках. Останні ще й в гумових рукавичках. У деяких магазинах розділили не лише прилавок, а й захисний екран. Це потрібно для того, щоб мінімізувати контакти сторін. Продавці переконують, що регулярно обробляють деззасобами всі поверхні. Відвідувачі з розумінням ставляться до цих вимушених нововведень, бо це – для їхньої безпеки та безпечної роботи людей, хоча для котрих останнім часом немає карантину.

Під час роботи мобільної групи дехто з відвідувачів почав обурюватись перевіркою магазинів, висловлюючи думку, що ніякого коронавірусу не існує.

«Я не вірю в цей вірус! Вірус при такій жарі гине! То якийсь обман…», – стверджувала відвідувачка магазину.

Коли журналіст попросив жінку на камеру пояснити, чому вона так вважає, вона категорично відмовилась.

«Не хочу говорити! Я собі так думаю, бо так пишуть…», – відрізала літня пані.

Не дивно, що у нас в країні кожен другий «професор», «вірусолог», який запевняє, що коронавірусу не існує, особливо у соцмережах, де інколи дивуєшся скільки різних фейків запущено про відсутність вірусу. Прикро те, що люди цим зомбуються. Українці люблять нарікати на державу, що вона з них знущається, але, як не як, все ж вона намагається піклуватись про здоров’я своєї нації. Ми всі дуже горді коли все добре, всі живі і здорові, а як біда, то починаємо лити сльози… І тоді всі винні в наших бідах, тільки не ми самі, бо нам тяжко одягнути маску, рукавички, дотримуватись елементарних правил гігієни.

Ще одна відвідувачка ринку порадила мобільні групі піти перевірити роботу кафе і барів, які увечері вщент заповнені людьми, бо їх ніхто не перевіряє.

«Чому ви не йдете перевіряти кафе і бари, а прийшли на ринок?», – голосно запитувалась жінка.

«Всюди перевірятимемо і фіксуватимемо порушення!», – відповів представник поліції.

Продавці на ринку запевняють, що перед початком робочого дня всім вимірюються температуру, а у магазинах обробляють всі поверхні і предмети, з якими стикаються відвідувачі та співробітники. 

Як розповідає начальник Буського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ігор Белей, згідно розпорядження керівника з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, на території району створено дві мобільні групи, які здійснюють перевірку закладів торгівлі, громадського харчування, роботу перевізників щодо дотримання протиепідеміологічних вимог.

– Вже третій день у Буському районі триває робота мобільних груп, – каже Ігор Белей. – Перевірили більше 20 підприємців. За вчора порушення було виявлено на 9 об’єктах. Сьогодні перевірили роботу 14 об’єктів. Деякі порушення виявлені, але ми проводимо наразі превентивні заходи, тобто даємо спочатку попередження, а у подальшому, при повторній перевірці, якщо не будуть усунені зауваження, будемо виписувати штрафні санкції, які передбачають від 17 тисяч гривень. На жаль, чимало людей розслабились, знову почались скупчення людей, не дотримуються соціальної дистанції – через це вірус стрімко поширюється.

Згідно вимог кожен працівник має перед початком роботи пройти температурний скринінг, якщо температура працівника вище 37,2°C, працівник до роботи – не допускається. При вході в кожний заклад має бути стояти на видному місці антисептик. Кожен працівник має мати запас рукавичок та масок, рекомендовано мати мінімальний запас масок 5 штук. Також провіряємо як і чим проводиться дезінфекція приміщення. Має бути наявний дезінфікуючий засіб, яким не рідше що три години проводити дезінфекцію приміщення. Основні зауваження – це відсутність термометра, запас масок. Намагаємось до усіх ставитись з розумінням, але дехто нехтує тим і продовжує наражати інших на небезпеку. Робота мобільних груп продовжується. 

Далі йдемо до відділення Ощадбанку, де обслуговують мешканців. Тут працюють дві каси, впускають по одній-дві людині, усі решта – чекають за дверима.

Заходимо в приміщенні залізничного вокзалу, зал очікування згідно вимог не працює, його загородили. Квиткові каси працюють у звичайному режимі. Поблизу вокзалу розташована перукарня. Тут молоді працівниці працюють в засобах індивідуальних захистах – багатошарових масках і гумових рукавичках. Мають антисептик для обробки рук і часто проводять вологе прибирання.

Помічаємо, що водії і пасажири транспортних засобів – теж у масках, в салоні немає стоячих місць.

Нагадуємо, що на період карантину зберігається необхідність дотримання маскового режиму, соціальної дистанції у 1,6 метра та обмеження за кількістю людей, які можуть одночасно перебувати в приміщеннях.

Поділитись у соцмережах: