Інфекційне відділення в селі Ріпнів готується приймати на лікування хворих на COVID-19

Інфекційне відділення в селі Ріпнів перепрофільовують для прийому хворих з коронавірусною інфекцією: виділено кошти для закупівлі підведення кисню, апарату Боброва (зволожувач кисню), кисневого концентрату, деззасобів тощо.

Керівник КНП «Буська центральна районна лікарня» Володимир Замроз звернувся до Буської РДА з листом-проханням про виділення додаткових коштів на підготовку інфекційного відділення для лікування хворих на COVID-19. 

Про це стало відомо на позачерговому засіданні районної комісії ТЕБ і НС.

– В обласних та районних лікарнях майже максимальна заповненість ліжко-місць, які визначені як базові для хворих та з підозрою на COVID-19, розповідає перший заступник голови Буської РДА, керівник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Богдан Гринишин. – Тому настала потреба, згідно наказу Департаменту, створити відповідні умови для прийому хворих на базі Буської центральної районної лікарні, а саме у визначеному місці – інфекційному відділенні, що розташоване у селі Ріпнів. Попередньо планується, що на першому поверсі буде створено 20 ліжко-місць, а на другому приблизно 5.

Загалом керівник КНП «Буська центральна районна лікарня» у листі попросив виділити 482 тис. 450 грн. для закупівлі підведення кисню, кисневого концентратора, апарату Боброва (зволожувач кисню), деззасобів, оприскувача з акумулятором, одноразового посуду, рукавиць, одноразових костюмів, шапочків та халатів, респіраторів, масків, бахіл високих, щитків, рідкого мила, рушників одноразових, пакетів для сміття, клейонки та пульсоксиметр.

Наразі комісія з резервного фонду вирішила на перелічений список виділити 300 тисяч гривень, але при необхідності згодом запевняють можуть виділити ще додаткові кошти.

– На перший час нам цих коштів вистачить,зазначив керівник КНП «Буська ЦРЛ» Володимир Замроз. 

Також Буська районна лікарня планує заключити договір з Національною службою здоров’я України, яка платитиме їм за надання медичної допомоги пацієнтам на коронавірусну інфекцію. Тобто лікарня оперативно і без посередників зможе отримувати кошти для лікування пацієнтів. Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову, якою затвердив в рамках Програми медичних гарантій окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19). Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги.

Коли інфекційне відділення в с.Ріпнів розпочне приймати перших хворих поки що невідомо.

Нагадаємо, у березні на позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з метою здійснення запобіжних заходів пов’язаних з загрозою виникнення надзвичайної ситуації та у зв’язку із введенням карантину і профілактики недопущення поширення захворювання на грип і коронавірус, було виділено КНП «Буська центральна районна лікарня» з резервного фонду Буської райдержадміністрації кошти в сумі 150 тис. грн. для придбання деззасобів, засобів індивідуального захисту, тест-систем для діагностики грипу та лікарських засобів для лікування важких ускладнень грипу.

Поділитись у соцмережах:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*